Yozgat İl Emniyet Müdürü Esertürk açıkladı! Polislerin gözetimi altına alındı

Yozgat İl Emniyet Müdürü Esertürk açıkladı! Polislerin gözetimi altına alındı

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü okula giden çocukların güvenliğini sağlamak için Güvenli Okul- Güvenli Çevre projesi başlattı.

A+A-

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü okula giden çocukların güvenliğini sağlamak için Güvenli Okul- Güvenli Çevre projesi başlattı.

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğünce hayata geçirilen ’güvenli okul, güvenli gelecek’ projesi kapsamında okul çevreleri kontrol altında tutuluyor.

Okul çevrelerinde şiddet olaylarının önlenmesi, daha güvenli eğitim ortamının sağlanması, her türlü şiddet ve çeşitli olaylardan çocuk ve gençleri korumak amacı ile Güvenli Okul-Güvenli Çevre projesi hayata geçiren İl Emniyet Müdürlüğü, okul çevrelerini mercek altında tutuyor.

Yozgat’ta, polis sorumluluk bölgesinde bulunan okullarda, 2021-2022 yılı eğitim-öğretim döneminde çocukların ve gençlerin daha güvenli ortamlarda eğitimlerinin devamının sağlaması amacıyla yürütülen çalışmalar sürüyor.

Yozgat İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, çocukların eğitim güvenliği açısından önemle üzerinde durdukları, alınması gereken önlemler çerçevesinde Güvenli Okul, Güvenli Gelecek projesini hayata geçirdiklerini söyledi.

Esertürk, 2021-2022 yılı eğitim-öğretim döneminde kentte bulunan okul çevrelerinde gerekli tedbirler alındığını hatırlattı.

Esertürk, çocukların ve gençlerin güvenliğini, huzurunu tehdit edebilecek bütün ihtimaller göz önünde bulundurularak okul ve çevrelerinde güvenlik tedbirlerinin en üst seviyede tutulduğunu ve çalışmalara aralıksız devam ettiğini kaydetti. İl Emniyet Müdürü Esertürk “Öncelikle kentteki tüm okulların okul irtibat görevlisi ve yardımcısının belirlendi. Amir sınıfında tüm okullara bir rütbeli personel ile bir polis memuru görevlendirdik. Bu personeller sık sık görevli olduğu okula giderek, okul idarecileri, öğretmen, öğrenci ve okul aile birlikleriyle görüşecek ve sürekli telefon irtibatında bulunuyor. Görevlileri özellikle rütbeli personelden seçmemizin sebebi, her öğrenci ve genç bu yaşlarda kendilerine bir model seçer. Bizde bunu baz alarak ve rütbeli personel seçerek, bir anlamda model olabilme durumunu düşünerek böyle bir uygulamaya gittik" dedi.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.