Yozgat için tarihi adım!

Yozgat için tarihi adım!

İstanbul Yozgatlılar Federasyonu öncülüğünde ‘Yozgat Vakfı’ kuruldu. İstanbul’daki Yozgatlılara ev sahipliği yapan, sosyal ve kültürel faaliyetlerle de adından sıkça söz ettiren İstanbul Yozgatlılar Federasyonu, Yozgat adına önemli bir adımı daha attı.

A+A-

İstanbul Yozgatlılar Federasyonu öncülüğünde ‘Yozgat Vakfı’ kuruldu. İstanbul’daki Yozgatlılara ev sahipliği yapan, sosyal ve kültürel faaliyetlerle de adından sıkça söz ettiren İstanbul Yozgatlılar Federasyonu, Yozgat adına önemli bir adımı daha attı.

Yozgat’ın, ekonomik, sosyal gelişimine katkı sağlayacak her türlü çalışmaya katkı sunan İstanbul Yozgatlılar Federasyonu, Dünya genelindeki Yozgatlıları harekete geçirerek, bir çatı altında buluşturarak Yozgat Vakfı’nın kuruluşunu gerçekleştirdi.

Bünyesinde bulunan dernekler ile birlikte her yıl çeşitli organizasyonlarla hemşerilerini bir arada tutan İstanbul Yozgatlılar Federasyonu’nun yeni çalışması büyük ses getirdi.

İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı ve Yozgat Vakfı Kurucu Başkanı Ahmet Yılmaz, memleket sevdasıyla hareket ettiklerini belirterek, Yozgat için yeni umutlar ve yeni ufuklar açmaya gayret gösterdiklerini söyledi.                                                                                                                                   

Yozgat adına büyük bir sorumluluk içerisinde olduklarının altını çizen Yılmaz, sivil toplum kuruluşu olarak görevlerini yerine getirmeye çalıştıklarına değindi. Yılmaz, Yozgat Vakfı’nı kurarak Dünyanın en uç noktasındaki Yozgatlılara ulaşacaklarını dile getirdi.

Yılmaz, “İstanbul Yozgatlılar Federasyonu olarak hep ilkleri yapma gayretinde olduk. Sadece bulunduğumuz faaliyet bölgesi olan İstanbul’da değil hem Türkiye hem Avrupa da örgütlü ve organize bir şekilde çalışan, eğitim, spor, sanat, kültür, sosyal yardımlar, iş insanlarının örgütlenmesi, ticari faaliyetlerin artırılması, Yozgat’a yatırım ve istihdam konusundaki bu güne kadar verdiği başarılı çalışmaların ardından İYF olarak bir ilke daha imza atarak Yozgat Vakfı’nı kurduk” dedi.

Yozgatlıya, Yozgat’ın geleceğine, Yozgat’ın menfaatlerine bağlı olarak hareket ettiklerine değinen Yılmaz, Vakıf çalışmalarına da başladıklarını dile getirdi.

Yılmaz, “Vakıf Bünyesinde Yozgat Öğrenci Yurdu, Kültür Merkezi işletmesi olacağı gibi üniversite bursları, sportif faaliyet destekleri, iş insanları örgütlenmesi ve daha bir çok alanda Yozgat Vakfı tarafından oluşturulacak çalışma programı uygulanacak.

Vakıf, başta İstanbul olmak üzere geniş tabanlı olacak. Ankara, Yozgat, Kayseri, Bursa, İzmir, Trakya ve diğer iller ile birlikte Almanya, Fransa, Hollanda, Avusturya ve tüm Yozgatlıların yaşadığı iş insanlarının olacağı, ilçelerimizin temsil edileceği, üst düzey Bürokratlarlarımız, Devlet Adamlarımızın da Mütevelli heyetine dahil edileceği Büyük Yozgat Vakfı kurulmuştur. En kısa sürede tüm Türkiye ve Avrupa’da örgütlenerek coşkulu bir kuruluş buluşması ile hizmete başlayacaktır. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Memleketimize Hayırlı olsun” diye konuştu.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.