Yozgat için projeler askıya çıkarıldı

Yozgat için projeler askıya çıkarıldı

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projesi kapsamında kabul edilen projeler askıya çıkarıldı.

A+A-

Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projesinde kabul edilen başvurular 25 Mayıs tarihine kadar askıda kalacak.
Tarım ve Orman İl Müdürü Tanju Özkaya, Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projesinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ gereğince 2021-2022 Başvuru Döneminde proje başvurularının alındığını söyledi.

Merkez Değerlendirme Komisyonunca destek verilecek projelerin belirlendiğini aktaran İl Müdürü Özkaya, kabul gören projelerin 25 mayıs 2022 tarihine kadar Yozgat İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ilan panosunda askıda kalacağını ifade etti.

Başvuru sahiplerine ayrıca tebligat yapılmayacağının altını çizen İl Müdürü Özkaya .
Hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazanan asil listede yer alan başvuru sahipleri ile 25 Mayıs – 31 Mayıs 2022 tarihleri arasında hibe sözleşmesi imzalanacağını kaydetti.

İl Müdürü Özkaya, Meslek yüksekokulları dâhil üniversitelerin tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri eğitimi veren bölümlerinden mezun kişilere; tüm illerde kırsal alanda uygulayacağı; tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri sektörlerinde, eğitimli işgücü ile tarımsal üretimin miktarını, kalitesini ve verimliliğini arttırmak, kırsal alandaki tarımsal üretim yapan işletmelere örnek ve önderlik oluşturacak sürdürülebilir yatırımlara 100 bin TL'ye kadar hibe desteği verileceğini sözlerine ekledi.

Yozgat Hakimiyet

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.