Yozgat için kritik atamalar yapıldı! Gün geçtikçe güçlenmeye devam ediyor

Yozgat için kritik atamalar yapıldı! Gün geçtikçe güçlenmeye devam ediyor

Yozgat Bozok Üniversitesi, Araştırma ve Uygulama Hastanesine yapılan yeni öğretim üyesi atamalarıyla güçlenmeye devam ediyor.

A+A-

Yozgat Bozok Üniversitesi, Araştırma ve Uygulama Hastanesine yapılan yeni öğretim üyesi atamalarıyla güçlenmeye devam ediyor. Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Kardiyoloji Anabilim Dalı'na Arabistan New King Fahad Multispecialty Hospital hastanesinden Dr. Öğretim Üyesi Levent Özdemir, Yozgat Şehir Hastanesi'nden Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı’na atanan Dr. Öğretim Üyesi Esra Şahingöz Bakırcı ile Nöroloji Anabilim Dalı’na atanan Dr. Öğretim Üyesi Güneş Seda Albayrak atanmıştır. Bu yeni üyelerle birlikte Araştırma ve Uygulama Hastanesi hasta kabulüne başladı.

atamalar-devam-ediyor.jpg

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, yaptığı açıklamada, Anabilim Dallarında öğretim üyesi kadrolarındaki eksiklikleri hızla tamamladıklarını belirtti. Göreve geldikten sonra hastanede hissedilen branş eksikliklerini gidermek için başlatılan çalışmaların meyvelerini verdiğini ifade eden Rektör Yaşar, 8 öğretim üyesinin atanarak hastane kadrosunun güçlendirildiğini dile getirdi. Ayrıca, "Bundan sonraki süreçlerde de hastane kadromuzu güçlendirmeye yönelik atamalarımız devam edecek" dedi.

atamalar-devam-ediyor3.jpg

Yapılan atamalarla birlikte hastanedeki uzmanlık alanlarının daha kapsamlı hale getirildiğini vurgulayan Rektör Yaşar, hasta memnuniyetini artırmak ve daha geniş bir hasta kitlesine hizmet sunmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Ayrıca, öğretim üyelerinin tecrübe ve uzmanlıklarıyla hastaneye değer kattıklarını belirterek, sağlık hizmetlerinin kalitesini yükseltmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Yozgat Bozok Üniversitesi, sağlık alanındaki güçlü kadrosuyla bölge halkına kaliteli sağlık hizmeti sunmayı sürdürmeyi amaçlıyor. Yapılan atamaların ardından hastanede sunulan hizmetlerin çeşitlenerek daha geniş bir branşı kapsaması, bölge halkının sağlık ihtiyaçlarına daha etkin bir şekilde karşılık verilmesini sağlayacak.

Etiketler :
İlgili Haberler