Yozgat hedefe kitlendi!

Yozgat hedefe kitlendi!

Yozgat Bozok Üniversitesi Bozok Okçuluk Topluluğu ve Sağlıklı Düşünce Topluluğu ortak etkinlik düzenleyerek sağlıklı bir yaşam için gerekli olan odaklanma becerisinin okçuluk sporuyla geliştirilebileceğine dikkati çekti.

A+A-

Yozgat Bozok Üniversitesi Bozok Okçuluk Topluluğu ve Sağlıklı Düşünce Topluluğu ortak etkinlik düzenleyerek sağlıklı bir yaşam için gerekli olan odaklanma becerisinin okçuluk sporuyla geliştirilebileceğine dikkati çekti.

18 Kasım tarihinde Üniversite Merkezi Yemekhanenin 1. katındaki okçuluk sahasında gerçekleştirilen etkinlikte okçuluğun adaptasyon ve konsantrasyon becerilerinin gündelik yaşamdaki önemi anlatıldı.

Öğrencilerin sağlıklı düşünmede odaklanma becerisinin geliştirilmesinin amaçlandığı etkinlikte, okçuluğun adaptasyon ve konsantrasyon becerilerinin gelişmesine etkisi anlatıldı.

Öğrenciler etkinlik boyunca ok atmayı deneyimleyerek hem ok atmayı öğrendi hem de odaklanma becerilerini geliştirme fırsatı buldu.

“OK HEM BİR SPOR ARACI HEM DE BİR SİLAHTIR”

Bozok Okçuluk Topluluğu Başkanı ve Okçuluk Antrenörü Emre Berk Ahu, okun aynı zamanda bir silah olduğuna dikkati çekerek, bu silahı doğru bir şekilde nasıl kullanılabileceği hakkında bilgiler verdi. Ahu, ok atma esnasında nasıl durulması ve okun nasıl tutulması gerektiğini gösterdi. Verilen eğitimin ardından öğrenciler ilk defa ok atmanın heyecanını yaşadı.

“YARIŞMALARA KATILACAĞIZ”

Aynı zamanda Yozgat Bozok Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Biyoloji Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans Programı öğrencisi olan ve moleküler biyoloji ve genetik alanında çalışan okçuluk antrenörü Emre Berk Ahu, Bozok Okçuluk Topluluğunda 40 öğrenciyle ok atma çalışmalarının sürdüğünü ve çalışmaların çok verimli geçtiğini söyledi. Ahu “İlk amacımız Üniversite Sporları Federasyonunun düzenlediği yarışlara katılmak. Geçen yıl katılan arkadaşlarımız oldu. Eskişehir’e gittiler, üniversite adına yarıştılar. Bu seneki amacımız da aynı” dedi.

“OKÇULUK YAPARKEN HİSLERİMİZE ODAKLANMALIYIZ”

Sağlıklı Düşünce Topluluğu Başkan Yardımcısı Nergiz Coşkun da sağlıklı düşüncenin sadece düşünmek fiilinden esinlenmediğini, gündelik hayatın her anında sağlıklı olmak gerektiğini söyledi.

152 KADIN YARIŞMACI ARASINDAN 8. OLDU

Spor Bilimleri Yüksekokulu Beden Eğitimi Öğretmenliği 4. sınıf öğrencisi Fatma Nur Candan 2020 yılından beri okçuluk ile ilgilendiğini söyledi. Candan, geçen sene Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Üniversiteler arası okçuluk yarışlarında 152 kadın yarışmacı arasından 8.  olduğunu belirtti. Candan “Antrenörümüz, başkanımız çok iyi. Hobi olarak yapıyorum bu sporu. Derece aldıktan sonra daha çok keyif aldım” şeklinde konuştu. 

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.