Yozgat hareketlendi! Seçim heyecanı yaşanıyor

Yozgat hareketlendi! Seçim heyecanı yaşanıyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı Yozgat’ta faaliyet gösteren oda ve borsada seçim heyecanı yaşanacak.

A+A-

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı Yozgat’ta faaliyet gösteren oda ve borsada seçim heyecanı yaşanacak.

GENEL SEKRETERLERE EĞİTİM

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı 365 oda ve borsada yasal seçim süreci Ekim-Kasım ayları içerisinde gerçekleşiyor.

Yozgat’ta iş dünyasını seçim heyecanı sardı. Odalar, TOBB Kanunu’na göre her dört yılda bir seçimlerini yeniliyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde (TOBB) seçim süreci sessiz sedasız başladı. TOBB, oda ve borsa genel sekreterlerini seçimler öncesi eğitime aldı.

Genel sekreterlere Ekim ve kasım ayında tamamlanması gereken oda ve borsa seçimlerinde mevzuat kapsamında oda ve borsa seçimlerinde izlenecek yol anlatıldı. Yozgat’ın en büyük sivil toplum örgütü olan ve patronlar kulübü olarak nitelendirilen TSO seçim tarihleri belirlendi. Ticaret Borsası ise 1 Ekim’de sandığa gidecek.

TSO’DA SON GÜN

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı faaliyet gösteren Ticaret ve Sanayi Odası’nda seçim hazırlıkları bütün hızıyla sürüyor. Meslek komitesi, meclis üyeleri ve başkanın belirleneceği seçimler 12 Kasım’da gerçekleştirilecek.

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odasında seçimlerinde oy kullanacak üyelere yönelik listeler bugün askıdan inecek. 13 Eylül tarihinde askıya çıkan üye listesi, mesai bitimine kadar kontrol edilebilecek.

Ticaret ve Sanayi Odası’nın meslek komitesi ve meclis üyeliği seçimlerinde 10 meslek grubunda üyeler oy kullanacak. İlk olarak meslek komitesi ve meclis üyeliği seçimleri yapılarak Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi belirlenecek ve sonrasında ise meclis üyeleri arasında yapılacak seçimle yönetim kurulu başkanı ve yönetim kurulu belirlenecek.

Yozgat hareketlendi! Seçim heyecanı yaşanıyor

ÇELİK VE ALAKOÇ YARIŞACAK

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde iki aday yarışacak. Mevcut başkan Sinan Çelik tekrar aday olurken, Taylan Alakoç’ta seçim çalışmalarını sürdürüyor. 2018 seçimlerinde de karşı karşıya gelen Çelik ve Alakoç’un alacakları sonuç şimdiden merak uyandırıyor.

2022-2026 döneminde TSO başkanlığı için yola çıkan Çelik ve Alakoç çalışmalarını hızlandırdı. Merkez ve ilçelerde üye bazlı çalışmalarını sürdüren Çelik ve Alakoç ekiplerini de oluşturdu. Çelik ve Alakoç’un önümüzdeki günlerde ekipleriyle birlikte kamuoyunun önüne çıkması bekleniyor.

TİCARET BORSASI’NDA TEK ADAY

Yozgat Ticaret Borsası (TB) meslek komitesi ve meclis üyelerinin belirleneceği seçim, 1 Ekim 2022 Cumartesi günü yapılacak. Ticaret Borsası’nda mevcut başkan Mehmet Erkekli’nin tek aday olarak seçimlere girmesi bekleniyor. Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erkekli ve yönetim kurulu, 5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Oda Borsalar Kanunu’nun 84’üncü Maddesi gereğince Ekim/Kasım aylarında yapılması gereken seçim için takvimini belirledi.

Ticaret Borsası üyeleri 4 yıl aranın ardından 1 Ekim 2022 Cumartesi günü sandık başına gidecek. Sabah 09.00’da başlayacak seçim 17.00’de sona erecek. Seçimde, komite üyeleri, Meclis asil ve yedek üyeleri belirlenecek. Meclis ve komite üyelerinin seçiminin ardından Meclis Başkanı ve Başkanlık Divanı, Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu ve Disiplin Kurulu ile Birlik Genel Kurulu asil ve yedek üyeleri belirlenecek. 

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.