Yozgat genelinde bu şartları sağlayanlara hibe desteği verilecek!

Yozgat genelinde bu şartları sağlayanlara hibe desteği verilecek!

Türkiye’nin önemli tarım ve hayvancılık merkezlerinden Yozgat il genelinde Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi başvurularının başladığı duyuruldu.

A+A-

Türkiye’nin önemli tarım ve hayvancılık merkezlerinden Yozgat il genelinde Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi başvurularının başladığı duyuruldu.

Yozgat’ta kırsal kalkınma destekleri kapsamında tarıma dayalı ekonomik-alt yapı yatırımları desteklenecek.

Kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) yürütüldüğü hatırlatılarak, yatırımcılara %50 hibe desteği sağlanacağı vurgulandı.

Bu kapsamda; tarımsal ürünlerin işlenmesi, kurutulması, dondurulması, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik yatırımlar, tarımsal üretime yönelik sabit yatırımlar, yenilenebilir enerji kaynakları kullanımına yönelik yatırımlar su ürünleri yetiştiriciliği yapılmasına yönelik yatırımlar hayvansal ve bitkisel orjinli gübre işlenmesi, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik yatırımlar desteklenecek.

tarim-769x400.jpg

Hibeye esas proje tutarının %50’sine hibe yoluyla destek verilecek ve başvurular 21.01.2022 tarihine kadar yapılması gerekiyor.

Ayrıca; Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesine Yönelik Yatırımlar ise; aile işletmeciliği faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik altyapı yatırımları, arıcılık ve arı ürünlerinin işlenmesi ve paketlenmesine yönelik yatırımlar, bilişim sistemleri ve eğitimi yatırımları (akıllı tarım uygulamaları), el sanatları (zanaatkârlık) ve katma değerli ürünlere yönelik yatırımlar, ipek böceği yetiştiriciliği tesisi yatırımları, su ürünleri yetiştiriciliği yatırımları, makine parkları yatırımları tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği (işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması) yatırımlarına da 17.12.2021 tarihine kadar yapılacak.

Proje başvuruları gerçek ve tüzel kişiler tarafından yapılacağı, Yozgat İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü, İl Proje Yürütme Biriminden teknik destek ve bilgi alınabilecek.

Boğazlıyan Çağlayan

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.