Yozgat Gençlik Merkezi gençlere öncü oluyor

Yozgat Gençlik Merkezi gençlere öncü oluyor

Yozgat Gençlik Merkezi, gençlerin toplumsal sorumluluklarını yerine getirme konusundaki öncü rolünü sürdürüyor.

A+A-

Yozgat Gençlik Merkezi, gençlerin toplumsal sorumluluklarını yerine getirme konusundaki öncü rolünü sürdürüyor.

Gençlik Liderleri ve gönüllü gençler, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan üniversite ve KPSS sınavlarının ardından topladıkları kalem setlerini öğrencilere dağıtmaya devam ediyor. Bu anlamlı projenin bir parçası olarak, Yozgat Gençlik Merkezi, okula yeni başlayan çocuklara destek oluyor.

geri-donusume-katki-2.jpg

ÖSYM'nin sınavlarda dağıttığı kalem setleri, Yozgat Gençlik Merkezi tarafından toplanarak, Yozgat merkezde ve köy okullarında okuyan öğrencilere ulaştırılıyor. Proje, son olarak Osmanpaşa köyündeki çocuklara kalem setlerinin ulaştırılmasıyla genişletildi.

geri-donusume-katki.jpg

Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Müdürü Ali Sapmaz, projenin amacını şu şekilde açıkladı: "Okul ortamlarının güzelliklerini yaşatmaya çalışıyoruz. ÖSYM’nin sınavlarda dağıtılan kalem setlerini topluyor, ardından tekrar öğrencilere hediye ediyoruz. Öğrencilerimiz sevinirken, bizler de bu dönüşüme katkı sağlıyoruz. Merkezde neredeyse tüm okullara dağıtım gerçekleşti. Gençlik Liderlerimiz ve gönüllü gençlerimiz, Osmanpaşa köyünde öğrencilere kalem setlerini dağıttı. Bu şekilde köy okulları dahil tüm okulları ziyaret etmeye çalışacağız. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezleri olarak alanımızda hizmet vermeye çalışıyoruz."

İlgili Haberler