Yozgat Filistin için tek yürek oldu! Kudüs Nöbeti çadırını açıldı

Yozgat Filistin için tek yürek oldu! Kudüs Nöbeti çadırını açıldı

Yozgat Filistin Destek Platformu, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği etkinlikle Kudüs Nöbeti çadırını açtı.

A+A-

Yozgat Filistin Destek Platformu, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği etkinlikle Kudüs Nöbeti çadırını açtı. Açılışa, Eğitim Bir Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, Yozgat İl Müftüsü Ali Gülden, Sağlık Sen Yozgat Şube Başkanı Gökhan Eroğlu, sendika üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Eğitim Bir Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli'nin yaptığı konuşmada, “Cumhuriyet Meydanı'nda Kudüs nöbet çadırımızı açmış bulunuyoruz. Çadırımızı 15 gün boyunca meydanda tutacağız. Çadır kurmamızın amacı, Kudüs'e ahlak etik tanımayan bir katliamın yaşandığına dikkat çekmektir. Siyonist İsrail ve destekçisi emperyalistler, bu katliamın sorumlularıdır. Çadırımızı 15 gün boyunca her gün farklı bir faaliyetle canlandırarak, insanları bu konuda bilgilendirmek ve çocukları bilinçlendirmek amacıyla kullanacağız” dedi.

kudus-nobeti-cadiri-acildi-1.jpg

Yozgat İl Müftüsü Ali Gülden ise, geçen hafta düzenledikleri kermesle oluşturdukları bilinç ve şuuru hatırlatarak, “STK'larımız bu çadırı kurarak, Müslümanlar olarak zulme karşı verdiğimiz tepkiyi, durduğumuz yeri ve tarafı gösteriyoruz. Türkiye Diyanet Vakfı olarak da geçen hafta olduğu gibi bu oluşuma destek vereceğiz. Tüm Yozgatlı kardeşlerimizi bilinçli olmaya ve bu zulme karşı durmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Bu önemli etkinlik, 15 gün boyunca çeşitli faaliyetlerle devam edecek, insanları Kudüs'teki zulme karşı duyarlılığa davet ederek, bilinçlendirmeyi amaçlayacak.

İlgili Haberler