Yozgat etwinning Dergisi yayımlandı

Yozgat etwinning Dergisi yayımlandı

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2022 etwinning Dergisi yayımlandı.

A+A-

Yozgat’ta 2021-2022 Eğitim Öğretim döneminde yapılan etwinning Projelerinden örneklerin yer aldığı 2022 Yozgat etwinning Dergisi yayımlandı.

etwinning Projeleri hakkında bilgiler vererek bir açıklamada bulunan Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, “eTwinning okullar arası iş birliğini artırmak, bilişim teknolojilerini eğitime entegre etmek ve yabancı dil becerilerini artırma amacıyla bir araya gelmiş 43 ülkenin oluşturduğu Avrupa'nın en büyük öğrenme topluluğudur. Proje yapmanın en kolay yolu olan eTwinning ile okullar ortak hedef üzerine iş birliği yaparak yenilikçi pedagojik yaklaşımlarla eğitim öğretim gerçekleştirmektedirler. Dergide ilimizde eTwinning projelerinden örnekler tanıtılmaktadır. Projelerde yer alan okul yöneticilerimizi, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz” ifadelerini kullandı.

Yazıcı, “eTwinning faaliyeti temelde Avrupa'nın farklı ülkelerinden öğretmenlerin, farklı okullardan öğretmenlerle deneyimlerini paylaşıp, fikir alışverişinde bulunabileceği çevrim içi bir ortam oluşturmayı amaçlamaktadır. Öğretmenler, farklı ülkelerden iletişim kurdukları öğretmenlerle kendi eğitim süreçlerine uygun şekilde projeler yapabilirler. Projelerde teknolojinin eğitime adaptasyonu ve eğitim süreçlerinde uygun şekilde kullanımı istenilen bir durumdur. Özellikle ülkemizde Fatih Projesi ile birlikte öğretmenlere ve okullara sağlanan teknoloji alt yapı desteğinin, eğitim pratiğinde etkili biçimde kullanılması beklenmektedir. eTwinning projeleri bu bağlamda öğretmenlerimize yardımcı olacaktır” dedi. Yazıcı eTwinning'in öğrencilere faydalarını ise şu şekilde açıkladı; “Derse daha fazla motive olma, başka okullardan veya ülkelerden akranları ile iletişim kurarak, farklı kültürleri tanıma, yabancı dilde iletişim kurabilme, Web teknolojilerinin eğitim amacıyla da kullanabileceğini fark etme, projede yer aldığı için derslere daha etkin katılma” ifadelerini kullandı.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.