Yozgat bu fotoğrafı konuşuyor!

Yozgat bu fotoğrafı konuşuyor!

Araştırmacı ve senarist Ertuğrul Kapusuzoğlu, kültür ve sanat etkinliklerinin yapılabileceği, geçmişten günümüze aktarılmayan geleneklerin ve objelerinin yer alacağı bir mekan hazırlığındayken çektiği fotoğraf Yozgat’ta gündem oldu.

A+A-

Yozgat’ta eğitimci kimliğinin yanında araştırmacı ve senarist olarak tanınan Ertuğrul Kapusuzoğlu, kültür ve sanat etkinliklerinin yapılabileceği, geçmişten günümüze aktarılmayan geleneklerin ve objelerinin yer alacağı bir mekan hazırlığındayken çektiği fotoğraf Yozgat’ta gündem oldu.

E-88 karayolu üzerinde Yozgat-Şefaatli yol ayrımında bulunan ve düzenlemesi devam kültü revinde çekilen duvarı olmaya kapı Nasrettin Hoca türbesini akıllara getirdi.

duvarsiz-kapi-01.jpg

Nasrettin Hoca’nın Akşehir’de bulunan kabrinin yanları açık kapısının üzerinde büyük bir kara kilit bulunuyor. Her tarafı açık olmasına rağmen sadece bir tarafının kilitli olması da Nasreddin Hoca’nın mizahına bağlanılıyor.

Araştırmacı ve Senarist Ertuğrul Kapusuzoğlu’nun başkanlığında yapılan kültür evinin bahçesindeki kapının kara bir kilidi yok ama yanları açık kapı, farklı duyguların oluşmasına neden oluyor.

İleri Gazetesi