Yozgat Bozok Ünviersitesi'nde gündem Kenevir

Yozgat Bozok Ünviersitesi'nde gündem Kenevir

Yozgat Bozok Üniversitesi'nde endüstriyel kenevir alanında sektörel buluşmaları devam ediyor.

A+A-

Yozgat Bozok Üniversitesinde endüstriyel kenevir alanında sektörel buluşmaları devam ediyor. İnfima Holding İcra Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Demiröz ve beraberindeki heyet üniversitemizi ziyaret ederek, Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcısı ve Kenevir Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Güngör Yılmaz ile işbirliği önerilerini paylaşarak fikir alışverişinde bulundu.

Ziyarette Kenevir Araştırmaları Enstitüsü Temel Bilimler ve Sağlık Anabilim Dalında çalışmalar yürüten Öğretim Elemanları da hazır bulundu.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, endüstriyel kenevir alanında sektörle işbirliği görüşmelerinin devam ettiğini söyledi. İnfima Holding İcra Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Demiröz ile bir araya gelerek bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirten Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Yaptığımız görüşmeler kenevire dayalı sanayi sektörünün Yozgat’ta konuşlanması adına çok önemli. Kenevir alanında Üniversitemizin yaptığı çalışmaları yerinde görmek ve istişarelerde bulunmak amacıyla İnfima Holding İcra Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Demiröz Üniversitemizi ziyaret etti. Kendilerine ve heyetine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

İnfima Holding İcra Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Demiröz ise kendilerini kabulden dolayı Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ’a teşekkür etti ve şunları söyledi: “Firma olarak kenevir üzerine geliştirilen ürünlere ilgiliyiz ve bu alanda ürün geliştirme çalışmaları yapmak hedefindeyiz. Kenevirin yanı sıra tıbbı aromatik bitkilerden elde edilecek etken maddelerden sindirim sistemi, psikiyatri, hücre onarıcı sitemler ve kişisel bakım ürünleri konusunda çalışmalar yapmak istiyoruz. Bugün yapıtığımız görüşmenin devamı niteliğinde Ağustos ayı içerisinde yine Sayın Rektörümüzün başkanlığında bir araya gelerek bir yol haritası belirleyerek neler yapabiliriz kararlaştıracağız.”


Ziyaret sonrasında heyet, Kenevir Araştırma Ekim alanlarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.