Yozgat Bozok Üniversitesi’ne TÜBİTAK’tan destek

Yozgat Bozok Üniversitesi’ne TÜBİTAK’tan destek

Ziraat Fakültesi Dekanı ve Zootekni Bölümü, Yemler ve Hayvan Besleme Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yavuz Gürbüz’ün, Uluslararası Türkiye-TÜBİTAK-2530 & Moldova-NARD ikili işbirliği kapsamında yürüttüğü projesi TUBİTAK tarafından desteklendi.

A+A-

Yozgat Bozok Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı ve Zootekni Bölümü, Yemler ve Hayvan Besleme Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yavuz Gürbüz’ün, Uluslararası Türkiye-TÜBİTAK-2530 & Moldova-NARD ikili işbirliği kapsamında yürüttüğü projesi TUBİTAK tarafından 646 bin 848 TL bütçe ile desteklendi.

Dekan Gürbüz’ün yürüttüğü ’Innovative Strategies for Improving the Biological Effectiveness of Some Unused and Environmentally Polluting Wastes and Developing them as Poultry Alternative Feed and Additives’ isimli proje ile Yozgat Bozok Üniversitesi ve State Agrarian University of Moldova proje ekibi birlikte çalışmalara başlayacak.

Proje ile Türkiye ve Moldova arasında bilim ve teknoloji alanlarında işbirliğinin geliştirilmesi, iki ülke arasında bilim ve teknoloji alanında sürdürülebilir ortaklıklar kurulması hedefleniyor.

Kabul edilen projeye dair bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Ülkemiz ve Moldova arasında yürütülen bu projede Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Gürbüz'ün bir proje ile yer almasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi: “Yozgat Bozok Üniversitesi eğitim-öğretim faaliyeti dışında, ar-ge, bilimsel çalışmalar noktasında da çok önemli işler başarmaktadır. Bu başarıya uluslararası alanda yaptığı çalışma ile üniversitemizi görünür kılan değerli Dekanımız Prof. Dr. Yavuz Gürbüz hocamızın da çalışması eklenmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”