Yozgat Bozok Üniversitesi'nden proje eğitimine destek

Yozgat Bozok Üniversitesi'nden proje eğitimine destek

Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Siirt Üniversitesi’nde düzenlenen “Fen ve Mühendislik Alanlarında Araştırma Projesi Hazırlama ve Yürütme Eğitimi” etkinliğinde eğitmen olarak yer aldı.

A+A-

Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata, TÜBİTAK 2237-B Proje Eğitimi Etkinliklerini Destekleme Programı kapsamında, 30 Haziran 2021 – 02 Temmuz 2021 tarihlerinde Siirt Üniversitesi’nde düzenlenen “Fen ve Mühendislik Alanlarında Araştırma Projesi Hazırlama ve Yürütme Eğitimi” etkinliğinde eğitmen olarak yer aldı.

Öğretim üyelerinin yanı sıra doktora eğitimine tez aşamasında devam eden genç akademisyenlerin yoğun ilgi gösterdiği ve bölgeye yönelik düzenlenen eğitimden, 30 civarında katılımcı yararlandı. Program kapsamında; TÜBİTAK destek programlarının tanıtımı, bilimsel araştırma projelerinde özgün değer, yöntem, yönetim ve yaygın etki boyutları ele alındı. Proje öneri formları üzerinden uygulamalar yaptırıldı. Eğitmenlerin daha önceki proje deneyimleri paylaşıldı.
Programda Koordinatörü Siirt Üniversitesi’nden Prof. Dr. Murat Erman ve Prof. Dr. Mustafa Böyükata’nın yanı sıra Siirt Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ömer Şahin, Dicle Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hamdi Temel, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nden Prof. Dr. Sefa Tarhan ile Siirt Üniversitesi’nden Doç. Dr. Sait İzgi eğitmen olarak yer aldı.
Katılımcıların memnun kaldığı ve faydalı bulduğu eğitime ilişkin yapılan değerlendirmelerde; çok güzel tasarlanmış bir etkinlik olduğu, daha önce proje başvurusu reddedilmiş olanların eğitim sayesinde proje konusuna dönük oluşan olumsuz bakış açısının değiştiği, hazırlık aşamasında eksiklerin ve hataların görüldüğü, verimli üç gün geçirildiği, terminoloji ve genel çerçevede proje işleyiş süreçleri konusunda bilgi sahibi olunduğu, proje yazma noktasında ufuk açıcı ve genişletici olduğu, ileriye yönelik cesaret verici olduğu, projelerde neyi niçin yapmak gerektiği noktasında bilgilendirici bir eğitim olduğu belirtildi.

Programın sonunda katılımcılara belge dağıtıldı ve Etkinlik Koordinatörü Prof. Dr. Murat Erman eğitmenlere belge takdim ederek, özverili çabalarından dolayı kendilerine teşekkür etti.