Yozgat Bozok Üniversitesi'nden Malatya'da tanıtım

Yozgat Bozok Üniversitesi'nden Malatya'da tanıtım

Anadolu Üniversiteler Birliği (AÜB) tarafından düzenlenen Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarı son gününde İnönü Üniversitesi ev sahipliğinde yapıldı.

A+A-

Anadolu Üniversiteler Birliği (AÜB) tarafından düzenlenen Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarı son gününde İnönü Üniversitesi ev sahipliğinde yapıldı.

Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarında Malatya İnönü Üniversitesi’nin de aralarında bulunduğu, Kayseri Üniversitesi, Kayseri Erciyes Üniversitesi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Yozgat Bozok Üniversitesi, Ardahan Üniversitesi, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Amasya Üniversitesi’nin de yer aldığı fuarın son durağı ise Malatya oldu.

Üniversite adayı gençlerin hem üniversiteleri daha yakından tanımaları hem de doğru tercih yapabilmeleri adına Anadolu Üniversiteler Birliği tarafından düzenlenen fuar yapıldı. Alanında uzman personel ile fuarda yerini alan üniversite temsilcileri, üniversite adayı gençlere ve ailelerine bilgiler aktardı.

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Anadolu Üniversiteler Birliği tarafından 2022-2023 eğitim-öğretim yılı tercih döneminde 25 Temmuz -3 Ağustos 2022 tarihleri arasında ‘Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarları’nın düzenlendiğini söyledi.

Anadolu Üniversiteler Birliği’nin kısa zamanda büyük işler başardığını, yine üye üniversitelerle birlikte gerçekleştirilen tercih fuarlarının da öğrencilere tercih döneminde büyük bir imkân ve kolaylık sağladığını dile getiren Rektör Karadağ “Anadolu Üniversiteler Birliğine mensup ve yakın çevre illerde bulunan üniversitelerinde katılımıyla bu bölgede yükseköğretime girecek olan öğrencilerimizin hangi bölümü hangi fakülteyi tercih edecekleri konusunda zengin bir seçenek sunmak üzere fuarın Yozgat durağında bir araya geldik. Bu fuarlar vesilesi ile öğrencilerimiz Anadolu Üniversiteler Birliği’ne üye üniversitelerimiz başta olmak farklı üniversitelerimizden gelen temsilcilere hangi fakülteleri, hangi bölümleri var, şehrin imkânları ve fırsatları nelerdir, bunları yerinde sorma imkânına sahip olacaklar. Öğrencilerimiz kafalarında, zihinlerinde bu üniversitelerden herhangi biri varsa ya da seçenekleri arasında yoksa dahi üniversitelerin stantlarını ziyaret ederek üniversitelerimizi tanıma imkânına sahip olacaklar. Anadolu Üniversiteler Birliğine mensup bir üniversitenin Rektörü olarak katılan tüm üniversitelere ev sahibi olarak hoş geldiniz diyerek katılımlarından dolayı da teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.