Yozgat Bozok Üniversitesi'nden Afrika hamlesi

Yozgat Bozok Üniversitesi'nden Afrika hamlesi

Yozgat Bozok Üniversitesi Uluslararasılaşma çalışmaları kapsamında Batı Afrika’da yer alan Mali Cumhuriyetinde 08 Ağustos 2021 Pazar günü 300’e yakın adayın katılımı ile YOBÜYÖS (Yozgat Bozok Üniversitesi Yabancı Uyruklu Sınavı) gerçekleştirildi.

A+A-

Yozgat Bozok Üniversitesi uluslararasılaşma çalışmaları kapsamında Batı Afrika’da yer alan Mali Cumhuriyetinde 08 Ağustos 2021 Pazar günü 300’e yakın adayın katılımı ile YOBÜYÖS (Yozgat Bozok Üniversitesi Yabancı Uyruklu Sınavı) gerçekleştirildi.

Sınavı gerçekleştirmek üzere Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güngör Yılmaz ve Öğrenci İşleri Daire Başkanı H. Serdar Ramazanoğlu da Mali Cumhuriyeti’ne gittiler.

Mali Cumhuriyetinde yoğun ilgi gösterilen sınav dolayısıyla Ülkemizde ve üniversitemizde eğitimine devam etmek isteyen adaylara hem Ülkemiz hem de Bozok üniversitesi tanıtıldı.

Mali Cumhuriyeti programı dolayısıyla aynı zamanda sınavın gerçekleştiği International University of Excellence (UIE) ziyaret edilerek iki yükseköğretim kurumunun gelecekteki ilişkileri üzerine görüş alışverişinde bulunuldu. Ayrıca Mali Cumhuriyeti’nin Yükseköğretim Kurum Başkanı ziyaret edilerek üniversitemizi ve kültürümüzü tanıtan hediyeler verildi ve iki ülkenin yükseköğretim bağlamındaki ilişkileri masaya yatırıldı. Aynı zamanda Türkiye Maarif Vakfı‘nın Mali Cumhuriyetinde yer alan Direktörlüğü ziyaret edilerek, burada yürütülen faaliyetler hakkında bilgiler alındı.

bu4-768x576.jpg

Ziyaret kapsamında Ülkemizin Mali Bamako Büyükelçisi Murat Mustafa Onart ziyaret edilerek yapılan sınav ve Bozok üniversitesi Mali Cumhuriyetinde yapmak istediği çalışmalar hakkında bilgi verildi.
Büyükelçi Onart, Bozok Üniversitesinin Mali Cumhuriyeti açılımını büyük bir nezaket ve memnuniyetle karşıladıklarını ifade etti. Teşriflerinden dolayı ektör Yardımcısı Prof. Dr. Güngör Yılmaz ve Öğrenci İşleri Daire Başkanı H. Serdar Ramazanoğlu’na teşekkür etti.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güngör Yılmaz da kabullerinden dolayı Mali Bamako Büyükelçisi Murat Mustafa Onart’a teşekkür ederek, eğitim-öğretim alanında Üniversitemiz ve Mali Cumhuriyeti Yükseköğretim kurumları arasında atılacak adımların önemli olduğunu, yapılan YOBÜYÖS sınavının da bunun önemli bir adımı olduğunu ifade etti. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.