Yozgat Bozok Üniversitesi’nde yüz yüze eğitimler başladı

Yozgat Bozok Üniversitesi’nde yüz yüze eğitimler başladı

Yozgat Bozok Üniversitesi’nde hibrit eğitim esaslı eğitim-öğretim başladı. Bozok Üniversitesi’nde yaklaşık 1500 öğrenci ile uygulamalı alanlarda karma eğitim öngörülüyor.

A+A-

Yozgat Bozok Üniversitesi’nde hibrit eğitim esaslı eğitim-öğretim başladı. Bozok Üniversitesi’nde yaklaşık 1500 öğrenci ile uygulamalı alanlarda karma eğitim öngörülüyor.

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın (YÖK) kararları doğrultusunda, Yozgat Bozok Üniversitesi’nin Senatosunun aldığı karar ile 2020-2021 eğitim öğretim yılı bahar döneminde uygulamalı eğitim temelli eğitim-öğretim faaliyetini yürüten okullarda karma esaslı eğitimler başladı.

Bu çerçevede daha önce staj için gelen Tıp Fakültesi 4 ve 5. sınıf öğrencilerinden sonra sağlık temelli bölümlerdeki öğrencilerle bugün yüz yüze ilk dersler yapıldı. Öğrenciler uzun bir aranın ardından arkadaşları ve hocaları ile buluşmanın heyecanını yaşadı.

Bozok Üniversitesi Prof. Dr. Ahmet Karadağ, karma esaslı eğitim-öğretimin başlaması nedeniyle Sağlık Bilimleri Fakültesi’ni ziyaret ederek uygulamalı staj eğitimi görecek öğrencilerle bir araya geldi. Rektörümüz Karadağ, bu vesile ile öğrencilerimizi kampüste görmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Rektör Prof. Dr. Karadağ, bugünün aynı zamanda Üniversitemizin 15. kuruluş yıl dönümü olduğunu ifade ederek, "İki mutluluğu bir arada yaş amaktan dolayı büyük bir memnuniyet duyuyorum. Zira bugün Üniversitemizin kuruluşunun 15. yılı aynı zamanda uzun süredir ayrı kaldığımız öğrencilerimizle karma eğitimle de olsa bir arada buluştuğumuz gün. Üniversitemizde bir süredir Tıp Fakültesi 4 ve 5. sınıflarımızın staj eğitimleri sürüyordu. Bugün itibariyle sağlık alanındaki diğer fakülte ve yüksekokullarımızda da yüz yüze eğitime başlandı. Bir tarafta yüz yüze eğitim yaparken diğer taraftan da çevrimiçi eğitimi sürdürmekteyiz" dedi.

Hocalarımızın öğrencilerini, öğrencilerimizin de hocalarını çok özlediğini dile getiren Rektör Prof. Dr. Karadağ, "Amacımız, öğrencilerimizin her alanda, branşa ve staja yönelik donanımlarını üst düzeye çıkartmaktır. Pandemi sürecinde yapamadıklarımızı çok yoğun bir şekilde haftada 6 gün staj esasına dayalı olarak gerçekleştireceğiz. Öğrencilerimiz bu süre zarfında öncelikle Üniversitemiz Araştırma ve Uygulama Hastanesinde ve gerekirse Yozgat Şehir Hastanemizde staj imkânı bulacaklar. Öğrencilerimiz bizim yarınlarımız ve geleceğimiz. Tıp Fakültesi öğrencilerimiz ve 300’e yakın yabancı uyruklu öğrencilerimiz ile kampüsümüz canlanmıştı. Yeni gelen öğrencilerimiz ile burası cıvıl cıvıl hale geldi. İnşallah bahar ve yaz döneminde son sınıf öğrencilerimizi, keplerini atarak buradan mezun edeceğiz.  Yüz yüze eğitimin üniversitemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum." diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.