Yozgat Bozok Üniversitesi'nde oryantasyon programları devam ediyor

Yozgat Bozok Üniversitesi'nde oryantasyon programları devam ediyor

Bozok Üniversitesine yeni katılan öğrencilere yönelik düzenlenen oryantasyon programları tüm hızıyla devam ediyor.

A+A-

Bozok Üniversitesine yeni katılan öğrencilere yönelik düzenlenen oryantasyon programları, Ziraat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Bilal Şahin İlahiyat Fakültesi ve Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerine yönelik programlarla devam ediyor.

2021-2022 eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla Üniversite Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen oryantasyon programına Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Yücel Güney ve Prof. Dr. Şenol Akın, Genel Sekreter Prof. Dr. Uğur Kölemen’de katıldı.

Programda konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Güney, öğrencileri çok özlediğini ve yeni eğitim-öğretim yılının başlaması ile birlikte öğrencilerle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

bu2-4-1024x768.jpg

Öğrencilere Oryantasyon toplantılarını çok dikkatle dinleyip izlemelerini tavsiye eden Prof. Dr. Yücel Güney “Akademik danışmanlik ile ilgili yapılan toplantılara, hocalarınızın yaptığı toplantılara, lütfen katılın, onların tecrübelerinden yararlanın, bugün bu programda anlatılacak olan konulardan lütfen faydalanın, bunlara göre de üniversite öğrencilik hayatınızı yönlendirin, çünkü bizler sizlerin yaşadığınız her şeyi daha önce yaşamış insanlarız, öğrenciliğimizde yaşadık, akademik hayatımızda, yöneticilik hayatımızda yaşadık. Bu tecrübelerle, hocalarımız Bozok Üniversitesinden bir çok öğrenciyi mezun ettiler ve herkes bu konuda büyük bir tecrübeye sahip oldu. Bugün hala nasıl daha başarılı olunur, nasıl bu üniversitede öğrenim hayatınızı çok daha iyi geçirebilirsiniz gibi pekçok konuda sizden daha çok tecrübeleri var, alanlarında uzmanlar, ve bu uzmanlıklarını sizlerle paylaşacaklar. Burada sizin güzel günler yaşayacağınız, güzel hatıralar biriktireceğiniz, güzel şeyler öğreneceğiniz, geleceğe kararlılıkla adım atacağınız bir ortam var, inşallah mutlu olur, inşallah sağlıklı bir eğitim-öğretim hayatı yaşarsınız, hepinizin yolu, bahtı açık olsun” dedi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr.Şenol Akın’da şunları ifade etti: “Biz sizleri her zaman böyle yüz yüze görmek istiyoruz. Arkadaşlarınızla sürekli beraber olmak istiyorsanız, tekrar ara vermek istemiyorsanız covid-19 kurallarına uyun, maskeyi, mesafeyi, hijyen kurallarına uymayı ihmal etmeyin, özellikle yemekhanede ve kapalı ortamlarda dikkat edin. Bizler öğrenci toplulukları ile ilgili olarak, komisyon kurduk, komisyon aracılığıyla toplulukların kurulması, toplulukların yapmış olduğu faaliyetlerin değerlendirmesini de yapıyoruz ve çok sayıda faaliyeti destekliyoruz, bu anlamda sizlerde yeni bir topluluk kurabilirsiniz ve faaliyetlerde bulunabilirsiniz. Bu vesile ile başarılı bir eğitim yılı geçirmenizi diliyorum.”diye konuştu. 

Yeniufuk