Yozgat Bozok Üniversitesi'nde önemli değişim! Yeni isim görevi devraldı

Yozgat Bozok Üniversitesi'nde önemli değişim! Yeni isim görevi devraldı

Bozok Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü'nde önemli bir değişim yaşandı. Fen-Edebiyat Fakültesi, Biyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ümit Budak, Enstitü Müdürlüğü görevine atandı.

A+A-

Bozok Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü'nde önemli bir değişim yaşandı. Fen-Edebiyat Fakültesi, Biyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ümit Budak, Enstitü Müdürlüğü görevine atandı. Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen devir teslim töreninde, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tansel Hacıhasanoğlu'nun katılımıyla görevi devralan Prof. Dr. Budak, önemli sorumluluğu devralmanın gururunu yaşadı.

Devir teslim töreninde konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tansel Hacıhasanoğlu, görevlerin bir bayrak yarışı olduğunu vurgulayarak, "Kurumlarda asıl olan aidiyet ve devamlılıktır. Lisansüstü Eğitim Enstitüsü'ne değerli katkılarda bulunan Prof. Dr. Hasan Güner Berkant hocamıza teşekkür ediyorum. Görevi devralan Prof. Dr. Ümit Budak hocamızın deneyim ve tecrübeleri ile enstitüye güç ve değer katacağına inancım tam. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

budak-goreve-basladi.jpg

Prof. Dr. Hasan Güner Berkant, yaptığı hizmetlerin ardından Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü görevini Prof. Dr. Ümit Budak'a devretti. Berkant, yaptığı açıklamada, "Bu süreçte enstitümüzde birçok başarıya imza attık. Bundan sonraki süreçte de Ümit hocamızın liderliğinde enstitümüzün daha da ileriye taşınacağına olan inancım tam. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum" dedi.

Prof. Dr. Ümit Budak ise göreve başlamasıyla ilgili olarak, "Bozok Üniversitesi'nin vizyonuna uygun olarak, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü'nü daha da güçlendirmek için çalışacağım. Öğrencilerimize en iyi eğitimi sunmak, bilimsel araştırmaları desteklemek ve ulusal-uluslararası alanda enstitümüzü temsil etmek en önemli hedeflerimizden biri olacak" şeklinde konuştu.

Bozok Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, yeni dönemde Prof. Dr. Ümit Budak liderliğindeki kadrosuyla iddialı bir şekilde geleceğe yürümeye hazırlanıyor.

İlgili Haberler