Yozgat Bozok Üniversitesi'nde heyecan dorukta!

Yozgat Bozok Üniversitesi'nde heyecan dorukta!

Yozgat Bozok Üniversitesi’ni 4 yıllığına yönetecek olan rektörün kim olacağına yönelik soru Cumhurbaşkanlığı seçimleri nedeniyle Haziran ayına sarkabileceği belirtiliyor.

A+A-

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunun 28 Mayıs’ta yapılacak olması nedeniyle 24 Mayıs’ta yapılması beklenilen atamanın, Haziran ayına ertelenebileceği ifade ediliyor.

YÖK’ün aralarında Yozgat’ın da bulunduğu, üniversitelerin rektör adaylarına yönelik mülakat süreci sona erdi. Yozgat’ta görev yapan isimlerin yanı sıra tamamı Yozgatlı olan 35 yakın ismin rektör olabilmek için başvurusunu yaptığı listede bulunan ve mülakata alınan 3 rektör adayının ismi Cumhurbaşkanlığı’na sunulacak. Önerilen isimlerden biri, Cumhurbaşkanı tarafından 4 yıllığına atanacak.

Bozok Üniversitesi’nin de yer aldığı üniversiteler için rektör olmak isteyen aday adayları başvurularını Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı’na yapmıştı.

Rektör olmak isteyen aday adayları, Rektör Adayı Bilgi Formu ile, özgeçmişini, yayınlarını, idari görevlerini, uluslararası deneyimlerini, üniversite için öngördüğü proje ve tasarılarını, rektör adayı olmaya sevk eden nedenlerini, rektör adayı olarak potansiyellerini ve vizyonunu ortaya koyacak çalışmalarını Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na teslim etti. Başvurusunu yapan rektör aday adayları Yükseköğretim Kurulu tarafından mülakata alındı.

Yozgat’ta görev yapan 17 adayın yanı sıra yine Türkiye’nin birçok önemli üniversitesinde bulunan adayların da aralarında bulunduğu 35’e yakın adaylardan mülakata girenler için süreç devam ediyor.

Prof. Fuat Köksal’ın diğer adaylara göre daha şanslı olduğu bilinen yarışta kimin rektör. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunun 28 Mayıs’ta yapılacak olması nedeniyle 24 Mayıs’ta yapılması beklenilen atamanın Haziran ayına sarkacağı tahmin ediliyor.

Mülakat sonrası belirlenen 3 rektör adayının ismi Cumhurbaşkanlığı’na sunulacak. Önerilen isimlerden biri, yeni seçilecek olan Cumhurbaşkanı tarafından 4 yıllığına atanacak.

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.