Yozgat Bozok Üniversitesi'nde Bilal Şahin Kütüphanesi açıldı

Yozgat Bozok Üniversitesi'nde Bilal Şahin Kütüphanesi açıldı

Hayırsever iş insanı Bilal Şahin tarafından yaptırılan ve Bozok Üniversitesi Bilal Şahin İlahiyat Fakültesi yeni binasının 3. katında hizmet verecek olan Bilal Şahin kütüphanesi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

A+A-

Hayırsever iş insanı Bilal Şahin tarafından yaptırılan ve Bozok Üniversitesi Bilal Şahin İlahiyat Fakültesi yeni binasının 3. katında hizmet verecek olan Bilal Şahin kütüphanesi düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Kütüphane açılış törenine Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Prof. Dr. Yücel Güney, Genel Sekreter Prof. Dr. Uğur Kölemen, Bilal Şahin İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulkadir Dündar, fakülte dekanları, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

bilal-sahin4.jpg

Kütüphane açılış töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, araştırma geliştirme faaliyetlerinin yürütüldüğü ve bilimin üretildiği üniversitelerde kütüphanelerin, eğitim-öğretim ve bilimsel araştırmalar için bilgi kaynaklarını toplayan ve araştırmacıların bilgiye ulaşmalarında olmazsa olmaz konumunda yerler olduğunu ifade etti.

Üniversite kütüphanelerinin öğrencilerin okuma alışkanlıklarını okuma kültürüne dönüştürmesine katkıda bulunduğuna işaret eden Rektör Karadağ konuşmasına şöyle devam etti: “Kütüphaneler, bilgi toplumu oluşturmaya katkıda bulunurlar. Düşünen, tartışan, üreten bir toplum ancak kütüphanelerle ve bilgi kaynaklarının doğru kullanılmasıyla meydana gelebilir. Bu anlamda Üniversitemize her anlamda katkı sağlayan hayırsever iş insanı Bilal Şahin, Üniversitemiz Bilal Şahin İlahiyat Fakültesi yeni binasının 3. katında hizmet verecek olan yeni kütüphanenin teknik ve fiziki alt yapısı, donanımı tamamlayarak üniversitemize kazandırdı. Bilal Şahin İlahiyat Fakültemize kazandırdıkları bilgisayar laboratuvarından sonra bir çok zengin kaynağın bulunduğu, hem akademisyenlerimizin hem de öğrencilerimizin istifade edeceği yeni kütüphanenin kazandırılmasından mutluluk duyuyorum. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin kütüphaneden azami derecede faydalanarak kullanmalarını ve bu kıymetli alanları boş bırakmamalarını istiyorum. Bu temelde Üniversitemiz Bilal Şahin İlahiyat kütüphanemize kitap bağışı yaparak katkıda bulunan kişilere ve hayırsever iş insanı Bilal Şahin Bey’e şahsım ve üniversitem adına teşekkür ediyorum. Yeni açılan kütüphanemizin okuyucusunun ve kullanıcısın bol olmasını temenni ediyorum”

bilal-sahin.jpg

Rektör Karadağ’ın konuşmalarının ardından yapılan dua ile kütüphane, öğrencilerin kurdele kesimiyle hizmete açıldı.

Yerleşim, tasnif ve kayıt çalışmalarının tamamlanmasının ardından hizmete açılan 15 bin kitap kapasitesine sahip olan kütüphanede, 140 kişi aynı anda hizmet alabilecek. Bilal Şahin İlahiyat Fakültesi kütüphanesinde şu ana kadar 8 bin 100 kayıtlı kitap ve 2 bin adet de bağış kitap bulunuyor. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.