Yozgat Bozok Üniversitesi’nde 1. öğrenci paneli düzenlendi

Yozgat Bozok Üniversitesi’nde 1. öğrenci paneli düzenlendi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öncülüğünde, İşletme, İktisat, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Sağlık Yönetimi ve Maliye Bölümlerinde eğitimlerini sürdüren öğrenciler tarafından “1. Bozok Öğrenci Paneli” düzenlendi.

A+A-

Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öncülüğünde, İşletme, İktisat, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Sağlık Yönetimi ve Maliye Bölümlerinde eğitimlerini sürdüren öğrenciler tarafından “1. Bozok Öğrenci Paneli” düzenlendi.

bu3-001.jpg

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi “1. Bozok Öğrenci Paneli”nde, 21. yüzyıldaki güncel gelişmeler ekseninde, dijital dünya ve bilişim, ekonomi, sosyo-kültürel değişimler, Covid 19 salgını ve etkileri, güvenlik, çevre sorunları gibi konuları ele alındı.

Panele, Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Genel Sekreter Prof. Dr. Uğur Kölemen, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kürşad Zorlu, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Panelde konuşan Üniversite İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kürşad Zorlu, uzun bir aradan sonra fakültede öğrenciler tarafından hazırlanan panelde bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

bu2.jpg

Bozok Öğrenci Panelinde Covid-19’un etkileri ve sosyal medya konularının ele alınacağını ve her iki konunun da sadece Türkiye’nin değil dünyanın konuştuğu meseleler olduğunu belirten Prof. Dr. Kürşad Zorlu, “Bu başlıklar üzerinden öğrencilerimizin bu konuları ele alarak masaya yatırması son derece önemli. Bu panel, salgın sürecinden sonra fakültemizin gerçekleştirmiş olduğunu ilk etkinlik. İnşallah bundan sonra da öğrencilerimizden bu tür çalışmaların devamını bekliyorum. Sizlerin bu öz güven içerisinde sürekli öğrenme ve gelişme esasına dayalı olarak bu tür buluşmaları gerçekleştirmeniz eminim ki buradan geleceğin yöneticilerini, siyasetçilerini ve akademisyenlerini çıkaracak. Biz de sizlerle bir kez daha gurur duyacağız. Bu duygularla bu tür etkinliklerde her zaman yanınızda ve destekçiniz olmaya devam edeceğiz” dedi.

Rektör Karadağ da öğrenciler tarafından hazırlanan 1. Bozok Öğrenci Paneli vesilesi ile uzun bir aradan sonra öğrenciler ile buluşmaktan ve bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Önümüzdeki yüzyılların yeni değişim ve dönüşümlere gebe olduğunu belirten Karadağ, “Covid 19 salgını insanlığın bütün yaşam kalitesini alt üst etti. Eğitim-öğretim başta olmak üzere birçok sosyal faaliyetler yapılamadı. Ancak her şeye rağmen bu süreci de en az zararla atlatmaya gayret ettik. Bugün artık Üniversitemizde yüz yüze eğitim ve öğretimin başladı. Dün olduğu gibi bugün de birçok sosyal ve kültürel etkinliğe imza atılmaya başlandı. Bugün İktisadi İdari Bilimler Fakültemiz öğrencileri tarafından hazırlanan “ 1. Bozok Öğrenci Paneli” adı altında bir panel düzenleniyor. Panelin salgına yönelik olarak ele alınması çok önemli. Bu anlamda öğrencilerimizi tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Yeniufuk