Yozgat Bozok Üniversitesi'de Beyaz Önlük Giyme Töreni coşkusu!

Yozgat Bozok Üniversitesi'de Beyaz Önlük Giyme Töreni coşkusu!

Yozgat Bozok Üniversitesi, 2023-2024 eğitim ve öğretim yılında Diş Hekimliği Fakültesi'ne başlayan 60 öğrenci için gurur dolu bir an ev sahipliği yaptı.

A+A-

Yozgat Bozok Üniversitesi, 2023-2024 eğitim ve öğretim yılında Diş Hekimliği Fakültesi'ne başlayan 60 öğrenci için gurur dolu bir an ev sahipliği yaptı. Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen "Beyaz Önlük Giyme Töreni"nde, genç hekim adayları, aileleri önünde beyaz önlüklerini giyerek mesleğe ilk adımlarını attı.

meslege-ilk-adim-2.jpg

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tansel Hacıhasanoğlu'nun katılımıyla başlayan törende, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nilüfer Çelebi, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, beyaz önlüğün sembolizminin altını çizdi. Çelebi, "Bugünü beyaz önlük giyme töreni seçmemizin nedeni 21-26 Kasım haftasının ‘Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’ olmasıdır. Siz de beyaz önlüğü giydiğiniz bugünden itibaren saflığın, sevginin, iyi niyetin, sabrın, çalışkanlığın ve temizliğin temsilcisi olan öğrenciler ve daha sonra da diş hekimleri olmalısınız" dedi.

meslege-ilk-adim.jpg

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tansel Hacıhasanoğlu, öğrencilere seslenerek, beyaz önlük giyme ritüelinin hayatlarında yeni bir beyaz sayfa açtığını belirterek, bu anlamlı günün ortak paydasının gurur olduğuna vurgu yaptı. Hacıhasanoğlu, öğrenci ailelerine hitaben, "Bu çocukları kendi çocuklarımızdan ayırmıyoruz. Onların nitelikli ve kaliteli bir eğitim öğretim görmesi topluma vatana hayırlı bireyler kazandırılması adına Yozgat Bozok Üniversitesi ailesi olarak elimizden gelen bütün çabayı gösteriyoruz" şeklinde konuştu.

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından öğrencilerin beyaz önlüklerini giymesiyle sona erdi. Genç hekim adayları, bu özel günde mesleki yolculuklarına ilk adımlarını atmanın mutluluğunu yaşarken, aileleri ve öğretim üyeleri de gururlarıyla dolu bir gün geçirdi.

Etiketler :
İlgili Haberler