Yozgat Bozok Üniversitesi son iki ay içinde 9 farklı ülkeden 18 üniversiteyle anlaşma imzaladı

Yozgat Bozok Üniversitesi son iki ay içinde 9 farklı ülkeden 18 üniversiteyle anlaşma imzaladı

Yozgat Bozok Üniversitesi, son iki ay içerisinde Erasmus+ programı kapsamında 9 farklı ülkeden 18 üniversite ile ikili anlaşmalar imzaladı.

A+A-

Yozgat Bozok Üniversitesi, son iki ay içerisinde Erasmus+ programı kapsamında 9 farklı ülkeden 18 üniversite ile ikili anlaşmalar imzaladı. Litvanya, Polonya, Portekiz, Bulgaristan, İspanya, Romanya, Kuzey Makedonya, Çek Cumhuriyeti ve Letonya'dan gelen üniversitelerle yapılan anlaşmalar, öğrenci ve personel değişimini destekleyerek uluslararası işbirliklerini güçlendirecek.

Aynı zamanda, Erasmus+ KA171 projeleri çerçevesinde Fas, Cezayir, Ürdün, Arnavutluk, Moldova, Küba, Özbekistan, Azerbaycan, Pakistan, Endonezya ve Kolombiya gibi 11 farklı ülkeden 14 üniversite ile değişim programı protokolleri imzalandı. Bu anlaşmalar, kültürel alışverişin yanı sıra çeşitli disiplinlerdeki bilgi paylaşımını teşvik ederek uluslararası akademik ilişkilerin sınırlarını genişletiyor.

Bozok Üniversitesi Dış İlişkiler Ofisi Başkanı Dr. Öğretim Üyesi M. Emin Şahin ve İkili Anlaşmalar Sorumlusu Öğretim Görevlisi Sadettin Güçlü, Bulgaristan'ın Ankara Büyükelçiliği'ni ziyaret ederek Bulgaristan'daki üniversitelerle işbirliğini artırmak amacıyla görüşmelerde bulundu. Ziyaret sonrası Trakia University (Stara Zagora) ile tüm fakülteleri kapsayan öğrenci ve personel değişim anlaşması imzalandı. Ayrıca Technical University of Varna ile Mühendislik Fakültesi odaklı anlaşmaya varıldı, bu da öğrenci ve personel değişimini içeriyor.

Dış İlişkiler Ofisi aynı zamanda İspanya'da önemli ziyaretlere imza attı. Türkiye Madrid Büyükelçiliği ziyareti sırasında İspanya'daki üniversitelerle temas kurularak iş birlikleri için destek talep edildi. Cordoba Üniversitesi ile yapılan anlaşma ile birlikte öğrenci ve personel değişimine olanak sağlanmış oldu. Ayrıca Granada Üniversitesi ile yapılan ikili anlaşma, Erasmus+ programı kapsamında öğrenci ve personel hareketliliğini içeriyor.

Bozok Üniversitesi, uluslararası arenada güçlü bir ağ kurarak öğrencilere ve akademisyenlere daha geniş bir perspektif sunmaya devam ediyor. Bu anlaşmaların, akademik başarıyı ve kültürel çeşitliliği teşvik ederek üniversitenin uluslararası alandaki konumunu güçlendirmesi bekleniyor.

Etiketler :
İlgili Haberler