Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Karadağ: Stratejik plan üniversitemizin yol haritası olacak

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Karadağ: Stratejik plan üniversitemizin yol haritası olacak

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Bozok Üniversitesinin 2022-2026 yıllarının amaç ve hedeflerinin belirlendiği Stratejik Planın hazırlanmasında emeği geçen akademik ve idari personelle bir araya geldi.

A+A-

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Yozgat Bozok Üniversitesi'nin geleceğe yönelik amaç, hedef ve stratejiler geliştirebilmesi için geçmişte neleri başardığı, hangi alanlarda hedeflerine ulaşamadığı, bunun nedenleri, mevcut durumda hangi kaynaklara sahip olduğu, hangi yönlerinin gelişmeye açık olduğu ve üniversitenin kontrolü dışındaki olumlu ya da olumsuz gelişmelerin değerlendirilmesi amacı ile Üniversitemizin 2022-2026 dönemini kapsayacak Stratejik Planının hazırlandığını söyledi.

Yozgat Bozok Üniversitesi'nin 2022-2026 dönemindeki yol haritasını belirleyebilmek ve planlayabilmek adına somut hedeflere dayalı kapsamlı bir stratejik plan hazırlandığını belirten Rektör Karadağ, “Planın ekonomik, insan gücü ve yönetimsel açıdan uygulanabilir olması için analiz süreci yapılarak, bu analize uygun hedefler ortaya konuldu. Üniversitemizin İhtisas üniversitesi olarak “Kararlılıkla, Başarıya…” sloganıyla başta eğitim-öğretimde en iyisini, en kalitesini yapmak, diğer taraftan da akademiya da söz sahibi marka bir üniversite olmak  noktasında çalışmalarımız  devam ediyor. Üniversitemizin 2022-2026  stratejik planının hazırlanması, analiz ve proje süreçlerinin tamamlanması noktasında gerekli çalışma ve faaliyetleri yürüten tüm çalışma arkadaşlarıma en kalbi şükranlarımı sunuyor, uygulanacak olan stratejik planın Yozgat Bozok Üniversitesi'ni  daha güçlü noktalara taşıyarak marka bir üniversite olma yolunda katkı sağlayacağına yürekten inanıyorum “dedi.

Rektör Karadağ, stratejik plan çalışmasında emeği geçen akademik ve idari personele teşekkür ederek, sertifikalarını takdim etti.