Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Karadağ: Öğrencilerimiz bizlerin baş tacıdır

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Karadağ: Öğrencilerimiz bizlerin baş tacıdır

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, öğrencilerin ülkenin geleceği ve yarınları olduğunu belirterek, “Öğrenciler bizlerin baş tacıdır.” dedi.

A+A-

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, öğrencilerin ülkenin geleceği ve yarınları olduğunu belirterek, “Öğrenciler bizlerin baş tacıdır.”dedi.

Yozgat Bozok Üniversitesi Ziraat ve İletişim Fakültelerinde 2020-2021 akademik yılı lisans eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler düzenlenen mezuniyet törenleriyle diplomalarını aldı.

mezuniyet3.jpg

Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet törenine Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Akın, Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Prof. Dr. Yücel Güney, fakülte dekanları, öğretim elemanları, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan mezuniyet töreni Fakülte birincilerinin konuşmaları ile devam etti.

Yozgat Bozok Üniversitesi Ziraat Fakültesi adına konuşan dönem ikincisi Furkan Yılmaz ve İletişim Fakültesi birincileri Esra Arı ve İbrahim Kaya yaptıkları konuşmalarda, mesleklerini layıki ile yapmanın gayreti içerisinde olacaklarını belirterek, şunları ifade etti: “Yozgat Bozok Üniversitesi’nin sağlamış olduğu nitelikli eğitim ve geleceğe güvenli bakabilmemiz için bize kazandırdığı tüm mesleki dolananımla  fakültelerimizin mezunları olarak mesleğimizi layıkıyla yapmamızı sağlayacak.”

mezuniyet1.jpg

Bozok Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Gürbüz yaptığı konuşmada: Ziraat Mühendisliği mesleğinin değerini hiçbir zaman kaybetmediğini söyledi.

Gürbüz, “Gün geçtikçe değeri giderek artmaktadır. Yozgat Bozok Üniversitesi Ziraat Fakültesi olarak, tarımsal öğretimi önemsiyor ve öğrencilerimizi bu konuda yetiştirerek, üzerimize düşen görevi yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Yozgat Bozok Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden mezun olan öğrencilerimizin burada aldıkları modern ve çağdaş eğitim ile üreticilerin sorunlarını çözerek  meslek hayatlarında başarılı çalışmalara imza atacaklarına inanıyorum. Üniversitemiz ve fakültemizin kapısının her zaman sizlere açık olduğunu unutmayınız. Bu duygularla hepinizi başarılarınızdan dolayı tebrik ediyor. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.“ diye konuştu.

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Akdağ’da, 2009 yılında kurulan İletişim Fakültesi’nde Halka İlişkiler ve Reklamcılık, Gazetecilik, Radyo Televizyon ve Sinema bölümlerinde 455 öğrencinin eğitim gördüğünü ifade etti.

Akdağ, “İletişim Fakültemiz, yeteneklerini, geliştirmek, mesleki donanımlar kazandırmak amacıyla her zaman öğrencilerine en iyi hizmeti sunmanın gayreti içindedir. Bugün  4 yıllık bir eğitimin sonunda mezun olan öğrencilerimizi iş hayatına uğurluyoruz. Öğrencilerimiz  zaman içerisinde okullarından  çok iyi bilgi ve donanımla ayrıldıklarının, bir çok şey öğrendiklerinin farkına varacaklar. Aramızdan ayrılan mezunlarımızla ileriki yıllarda karşılaştığımızda, eğitim aldığınız alanda başarılı bir uzman, güzel işler başarmış, mutlu, huzurlu yaşam süren bireyler olarak görmenin gururu bize yeter. Yolunuz, bahtınız açık başarılarınız daim olsun” şeklinde konuştu.

mezuniyet2.jpg

ÖĞRENCİLERİMİZ ÜLKEMİZİN YARINLARI GELECEĞİDİR

Rektör Ahmet Karadağ’da yaptığı konuşmasında; ülkenin geleceği ve yarınları açısından öğrencilerin önemine değindi.

Rektör Karadağ, “Bugün burada geleceğin İletişimcilerini ve Ziraat Mühendislerini Bozok Üniversitesi’nden donanımlı bir şekilde mezun etmenin halkı gururu ve heyecanını yaşıyoruz.

Öğrencilerimiz bundan dört yıl önce  Ziraat Fakültesi’ne başlarken hayalleri ve beklentileri vardı. Şimdi o hayal ve beklentileri gerçeğe dönüştürmenin haklı gururunu yaşıyorlar.  Fakültemizde öğrencilerimizi en iyi şekilde donanımlı olarak yetiştirmenin gayreti ve çabası içinde olduk.  Ben inanıyorum ki bugün Yozgat Bozok Üniversitesi Ziraat Fakültemizden mezun olan öğrencilerimiz  Ziraat Mühendisleri olarak  alanlarında ve meslek hayatlarında çok önemli çalışmalara imza atacaklardır. Bundan sonraki meslek hayatlarında ve yaşantılarında başarılar diliyorum“ dedi.

İletişim olmadan hiç bir şeyin olmayacağına dikkat çeken  ve öğrencilere seslenen Rektör Karadağ, “Üniversitemiz İletişim Fakültesi’nin Radyo Televizyon ve  Sinema  bölümünden mezun  olan öğrencilerimiz geleceğin iletişimcileri olarak meslek hayatlarına atılacaklar. İnsan ilişkilerinde iletişimin çok önemli bir  yeri var.  Algının yönetilmesinde yaptıklarınızın kamuoyu ile paylaşılmasında iletişim birimlerinin her alanının çok önemli işlevleri olduğunu görüyoruz.  İletişim Fakültemizden bugün  mezun olan  öğrencilerimiz bu alana  çok önemli katkılar sunacaklardır. Hayatı anlamlı ve mesleğinizi değerli kılmak sizin hayata yüklediklerinizle ilgili olan bir şey. Çok iyi bir meslek erbabı olmayı hedefliyorsanız öncelikle kendinize güveniniz olsun. Topluma olan sorumluluklarınızı hiçbir zaman ıskalamayın. Hayatı bu temelde değerlendirirseniz inanın hayalleriniz gerçeğe dönüşür. Toplumun ve her bir bireyin beklentilerine cevap vermiş olursunuz. Yozgat Bozok Üniversitesi sizleri bu temel üzerine yetiştirdi. Hayallerinizin peşinden koşun ama asla hayalperest olmayın.  Hayallerinizin  peşinden koşmanın ana unsuru emektir, çabadır, gayrettir. Sizlerin bugünlere gelmesinde çok büyük emekleri olan başta aileleriniz olmak üzere  üniversitemizin akademik kadrosuna katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Onların emek ve çabaları geleceğin İletişimcilerini ve Ziraat Mühendislerini bu topluma  emanet ediyor. Bu duygularla öğrencilerimizi  başarılarından dolayı kutluyorum. Yarınlarının  ve geleceklerinin aydınlık ve  müreffeh olmasını temenni ediyorum. Öğrencilerimiz bugün buradan ayrılıyorlar ama  burası onların evi. Öğrencilerimize  her zaman  kapımız ve gönlümüz açık. Onların meslek hayatlarındaki  başarıları  bu ülkenin yarınlarının güvencesidir.  Sizlerin her açıdan mutlu ve başarılı olmanız bizimde mutluluğumuz ve başarımızdır.“ diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Karadağ konuşmasının sonunda Hayırsever İş İnsanı Bilal Şahin’e üniversiteye sağladığı önemli katkılardan dolayı teşekkür etti ve İş İnsanı Bilal Şahin’in oğlu İş İnsanı Osman Nuri Şahin’e  günün anısına bir plaket takdim etti.

Tören, dereceye giren öğrencilere diplomalarının verilmesi ve kep atma ile sona erdi.