Yozgat Bozok Üniversitesi öğrencileriyle tecrübelerini paylaştı

Yozgat Bozok Üniversitesi öğrencileriyle tecrübelerini paylaştı

Bozok Üniversitesi Kariyer Günleri Etkinlikleri kapsamında Akdağmadeni Sağlık Yüksekokulu ve Bozok Kariyer ve Mezun Merkezi tarafından Yozgatlı iş insanı Avukat Satılmış Şahin ile “Başarıya Giden Kariyer Basamakları” konulu söyleşi programı düzenlendi.

A+A-

Bozok Üniversitesi Kariyer Günleri Etkinlikleri kapsamında Akdağmadeni Sağlık Yüksekokulu ve Bozok Kariyer ve Mezun Merkezi tarafından Yozgatlı iş insanı Avukat Satılmış Şahin ile “Başarıya Giden Kariyer Basamakları” konulu söyleşi programı düzenlendi.

Akdağmadeni Sağlık Yüksekokulu ve Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezinde olmak üzere iki ayrı söyleşi programında öğrencilerle bir araya gelen Avukat Satılmış Şahin, yokluk ve sıkıntılı yıllardan zirveye varan başarı hikâyesini paylaştı.

kariyer1.jpg

Akdağmadeni Sağlık Yüksekokulu konferans salonunda düzenlenen etkinliğe Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Akdağmadeni Sağlık Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Suzan Tek Ayaz, ilçe protokol üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Programın açılış konulmasını yapan Akdağmadeni Sağlık Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Suzan Tek Ayaz, kariyer söyleşi etkinliklerinin öğrencilerin yararına olacağına ve öğrencilerin gelecek hedeflerine yön çizmelerine önemli katkılar sağlayacağını söyledi.

kariyer.jpg

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ da, Yozgat Bozok Üniversitesi marka üniversite olmanın süreçlerini her zeminde yönetmeye, aldığı emaneti çok daha ilerlere taşımaya başarıyla devam etiğini söyledi.
Başarıya ulaşmanın yolunun yapılan işi sevmek olduğunu belirten Yozgatlı iş insanı Avukat Satılmış Şahin konuşmasında hayatından kestiler sundu.

Hayat hikâyesinin zorluklarla, çabayla, çok çalışmayla geçtiğini belirten Şahin, imkânsızlıklar içerisinde çok çalışıp pes etmeden hayallerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Başarıya ulaşmanın yolunun sabırlı, kararlı ve azimle yapılan işe sarılmaktan ve işi sevmekten geçtiğine dikkat çeken Şahin konuşmasını şöyle sürdürdü ; “Çocukluk yıllarımdan bugüne birçok alanda çalıştım. Tuğla ocağında çalıştım. Yaptığım tuğlama âşıktım. Keçi güttüm, keçime âşık oldum. Okula gittim kalemime âşık oldum. Hayatım boyunca ne iş yaptımsa hep severek yaptım. Sizlerle ne iş yaparsanız yapın ama mutlaka severek yapın. Zorlu eğitim öğretim süreçlerinden sonra üniversiteyi derece ile tamamlayarak avukat oldum. Avukatlık mesleğini çok sevdim. Deseler ki meslek seçsen ne olmak isterdin diye. Ben yine kutsal bir meslek olan avukatlık mesleğini seçerdim. Çünkü malzemesi insan. Ben bu mesleğin çok kutsal olduğuna inanıyorum. 46 bin avukat arasında ilk 100 arasındayım ve 120 köklü firmanın ticaret hukukunda avukatlığını yapıyorum. Hedefim her zaman bir numara olmaktır. Avukatlık mesleğimde de bir numara olmak isterim. Bu seviyelere kolay gelmedim. İşime odaklanıp, işimi sevdim. Rabbim başarıyı verdi. İmkânsızlıklar içerisinde çocukluk ve eğitim öğretim hayatım oldu. Çok zor günler geçirdim. Öğrencilik yıllarımda hiç param olmadı. İnsanların verdiği burslarla okudum. Rabbim bana nasip etti. Başarılı oldum. Şimdi ben bin 800 öğrenciye burs vermenin mutluluğunu yaşıyorum. Yozgat’ı çok seven birisiyim. Rahmetli Nida Tüfekçi derdi ki ‘Kâbe olmasaydı Yozgat’ı Kâbe diye tavaf ederdim’ ben de aynı yoğunlukta Yozgat’ı çok seviyorum ve memleketime aşığım. Bugün burada memleketimin bilim yuvası Yozgat Bozok Üniversitesinde olmaktan mutluluk duyuyorum”

Söyleşi sonrasında Rektör Karadağ, günün anısına Yozgatlı iş insanı Avukat Satılmış Şahin’e hediye takdim etti. 

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.