Yozgat Bozok Üniversitesi BİNT takımı ikincilik ödülü aldı

Yozgat Bozok Üniversitesi BİNT takımı ikincilik ödülü aldı

Yozgat Bozok Üniversitesi Bozok İnşaat Topluluğu (BİNT) takımı, yarışmada 2’nci sırada yer alarak büyük bir başarı elde etti

A+A-

Yozgat Bozok Üniversitesi Bozok İnşaat Topluluğu (BİNT) takımı "2. Makarna Köprü Yarışması"nda ikincilik ödülü aldı.

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Ankara Şubesi tarafından İnşaat Mühendisliği Haftası Etkinlikleri kapsamında 18 Aralık 2021 tarihinde genç-İMO üyesi öğrencilere ve 0-3 yıllık mezun üyelerine özel düzenlenen "2. Makarna Köprü Yarışması"ndaYozgat Bozok Üniversitesi Bozok İnşaat Topluluğu (BİNT) takımı 2’ncilik ödülü aldı.

Yarışmaya Yozgat Bozok Üniversitesi’nin yanı sıra Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, TED Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi ve Düzce Üniversitesi genç-İMO üyesi öğrencilerinden ve 0-3 yıllık mezun üyelerden oluşan 13 takım katıldı.

Yarışmaya katılan Anadolu Tat 1881, Ar-Gebt, Behm Construction, Bint, Buğrulmaz Makarna, Casanova, Deti Köprü, Goldenarch Bridge, Köprücüler, Mak-Sat, Perfect Bond, Uzatanlar, Yıldırım takımları 8 saat boyunca kendilerine verilen malzemelerle (4 paket makarna, silikon tabancası ve 12 adet silikon mum) en dayanıklı ve estetik köprüyü yapmaya çalıştı.

Yozgat Bozok Üniversitesi adına Mühendislik-Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğr. Gör. Dr. Hüseyin Çilsalar danışmanlığında yarışmaya katılan Bozok İnşaat Topluluğu (BİNT) takımı, yarışmada 2’nci sırada yer alarak büyük bir başarı elde etti. Yarışmada Yozgat Bozok Üniversitesi BİNT Takımı adına İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerimizden Murat Erciyas, Mustafa Demir, Uğurcan Özer, Özge Koç ve Eyüp Bagaç temsil etti.

Kazanılan bu büyük başarıdan dolayı Bozok İnşaat Topluluğu (BİNT) takımını tebrik eden Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, hiçbir başarının tesadüfî olmadığını, inanarak, çalışarak başarıya bir adım daha yaklaşılacağını ifade etti.
Rektör Karadağ sözlerini şöyle sürdürdü:
“Üniversitemizin her bir biriminde çok önemli çalışmalar yürütülüyor ve bu çalışmalar neticesinde önemli başarılara imza atılıyor. İnşaat Mühendisliği bölümü öğrencilerimizin Öğr. Gör. Dr. Hüseyin Çilsalar danışmanlığında yürüttükleri çalışmalar meyvesini vermiş ve düzenlenen yarışmada 2’ncilik ödülü ile taçlanmıştır. Başarıda emeği geçen başta danışman hocamızı ve Bint Takımında yer alan öğrencilerimizi tebrik ediyor, daha nice başarılı çalışmalara imza atmalarını temenni ediyorum.”

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.