Yozgat Bozok Üniversitesi akademisyenleri, TÜBİTAK Bilim Söyleşileri 2023 projesinde öğrencilerle buluşuyor

Yozgat Bozok Üniversitesi akademisyenleri, TÜBİTAK Bilim Söyleşileri 2023 projesinde öğrencilerle buluşuyor

Yozgat Bozok Üniversitesi, Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından düzenlenen "TÜBİTAK Bilim Söyleşileri 2023" projesine aktif katılım sağlıyor.

A+A-

Yozgat Bozok Üniversitesi, Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından düzenlenen "TÜBİTAK Bilim Söyleşileri 2023" projesine aktif katılım sağlıyor. 2023-2024 eğitim öğretim yılında gerçekleştirilecek söyleşiler kapsamında, Bozok Üniversitesi'nden 18 akademisyen, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilerle bir araya gelerek bilim ve teknoloji alanındaki deneyimlerini paylaşıyor.

Proje, bilim insanlarını öğrencilerle buluşturarak bilime olan ilgiyi artırmayı, bilimsel farkındalığı geliştirmeyi ve bilim iletişimini geniş kitlelere ulaştırmayı amaçlıyor. Bu kapsamda, Bozok Üniversitesi'nden farklı fakültelerden 18 akademisyen, çeşitli konularda öğrencilere bilgi aktarımında bulunuyor.

18-akademisyen-yer-aldi-2.jpg

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'ndan Dr. Öğretim Üyesi Rukiye Çakmak, "Giyilebilir Teknolojiler"; Eğitim Fakültesi'nden Doç. Dr. Filiz Akar, "Bağımlılık ve Bağımlılıkla Mücadele"; Spor Bilimleri Fakültesi'nden Dr. Öğretim Üyesi Ferhat Esatbeyoğlu, "Sağlıklı Yaşam ve Spor"; Tıp Fakültesi'nden Prof. Dr. Hamdi Temel, "Çevre ve Çevreyi Koruma"; Fen-Edebiyat Fakültesi'nden Doç. Dr. Durgun Duran, "Fen, Teknoloji, Mühendislik, Sanat ve Matematik" gibi konularda sunumlar gerçekleştiriliyor.

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "TÜBİTAK Bilim Söyleşileri 2023" projesinin toplum ile bilim dünyası arasındaki iletişimi güçlendirmeyi ve bilime olan ilgiyi teşvik etmeyi amaçladığını belirtti. Rektör Yaşar, projede yer alan 18 akademisyeni tebrik ederek, bilim söyleşilerinin Yozgat il genelindeki öğrencilere bilinçli bir şekilde bilgi aktarımı sağlayarak toplumsal bilim farkındalığını artırmayı hedeflediklerini ifade etti.

18-akademisyen-yer-aldi-5.jpg

"TÜBİTAK Bilim Söyleşileri 2023" projesi, üniversitenin toplumsal katkı misyonunun önemli bir parçasını oluşturuyor. Bozok Üniversitesi, öğrencilere bilim dünyasının kapılarını aralayarak, onları farklı bilim alanlarında bilinçli bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlıyor.

18-akademisyen-yer-aldi-4.jpg

İlgili Haberler