Yozgat Belediyesi'nde büyük sevinç! Yüzler gülüyor

Yozgat Belediyesi'nde büyük sevinç! Yüzler gülüyor

Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şubesi ile Yozgat Belediyesi YBK İnşaat Temizlik ve Ticaret Limited Şirketinde çalışan sendika üyesi işçileri kapsayan 2 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı.

A+A-

Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şubesi ile Yozgat Belediyesi YBK İnşaat Temizlik ve Ticaret Limited Şirketinde çalışan sendika üyesi işçileri kapsayan 2 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı.

İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile Yozgat Belediyesi YBK İnşaat Temizlik ve Ticaret Ltd. Şti. çalışan sendika üyesi işçilerin yüzleri güldü.

Sözleşme imza törenine; Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Tanışman, Şirket Müdürü Yalçın Korkmazyiğit, Yozgat Şube Yönetim Kurulu Üyeleri İşyeri sendika temsilcileri ve üyeler katıldı.

İmzalanan Toplu iş sözleşmesi ile sendika üyesi işçilerin taban yevmiyelerine sosyal haklar hariç birinci yıl birinci altı yüzde 12 ile yüzde 35, ikinci altı ay yüzde 5, ikinci yıl birinci altı ay yüzde 5 ikinci altı ay için yüzde 6 zam yapıldı. Yozgat Belediyesi personel şirketinde çalışan işçilere 55 yevmiye tutarındaki ikramiyesi yapılan ek protokolde 60 yevmiye olarak belirlendi.

Hizmet-İş Yozgat Şube başkanı Ferman Zararsız, yaptığı açıklamada; Yozgat Belediye Başkanlığında çalışan sendika üyesi işçilerin iyi bilmesi gereken konunun başında İşçinin alın teri ve emeği üzerinde pazarlık yapmayan bir belediye başkanları olduğunu söyledi.

Zararsız, “Biz emekçilere düşen gece gündüz, soğuk sıcak demeden daha fazla çalışıp, aldığımız her kuruşu helal ettirmek. İşçinin alın teri ve emeği üzerinde pazarlık yapmayan Yozgat Belediye Başkanımız Celal Köseye, Belediye başkan Yardımcısı Murat Tanışman’a, Şirket Müdürü Yalçın Korkmazyiğit’e, şahsım yönetim kurulum ve tüm emekçi kardeşlerim adına teşekkür ediyorum. İmzalanan toplu iş sözleşmesi sendikamıza YBK Şirketine ve tüm emekçi kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun.”dedi.

BELEDİYE VE YBK’DA ÇALIŞAN İŞÇİLERİMİZ ARASINDAKİ MAAŞ FARKINI ORTADAN KALDIRDIK

Belediye Başkanı Celal Köse ise belediye ve YBK’da çalışan işçiler arasındaki maaş farkını ortadan kaldırdıklarını belirtti. Başkan Köse, “ Yozgat Belediyesi YBK arasında ki toplu iş sözleşmemiz iki yılı kapsıyor Allah’a hamdolsun ki biz daha öncesinde Yozgat Belediyesi işçilerine günün şartlarına göre baya iyileştirme yapmıştık ama aynı iyileştirmeyi YBK personeli içinde yapalım istedik çünkü arasında ki maaş farkı baya vardı bizler de dedik ki eşit işe eşit ücret olsun yani hak eden hakkettiği kadarını bizden alsın istedik çünkü alın teri döküyor evini geçindiriyor çocuklarını geçindiriyor ve işine dört elle sarılsınlar istedik. Yozgat belediyemizin çalışanları ve YBK işçileri arasında ki maaş farkını tamamını ortadan kaldırdık yıllara göre de birinci yıl 5+5 ikinci yılda 5+6 olmak üzere maaşını zamlandıracağız. Ayrıca şirketimizde 55 yevmiye ikramımız vardı onu da düz hesap olsun istedik aylara böldüğümüz zaman küsuratlı çıkmasın istedik hem de işçilerimizin maaşlarında 30 ila 40 civarında bir yansıması olacak 60 yevmiyeye çıkarttık. İşçilerimiz bizlerin mesai arkadaşları aynı zamanda çalışma arkadaşlarıyız dolayısıyla eğer ortada bir başarı varsa bu hem sizlerin hem de idarecilerimiz sayesinde olacak.” diye konuştu.