Yozgat Belediyesi, şehrin dört bir yanında yoğun bir şekilde çalışıyor

Yozgat Belediyesi, şehrin dört bir yanında yoğun bir şekilde çalışıyor

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, belediye olarak şehrin dört bir tarafında çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürdüklerini söyledi.

A+A-

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, belediye olarak şehrin dört bir tarafında çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürdüklerini söyledi.

BELEDİYE İŞİ GÖNÜL İŞİ, BELEDİYE İŞİ HİZMET İŞİ

Belediye Başkanı Celal Köse, ilde yapılan ve yapımı devam eden projeleri gazetemize değerlendirdi.

Belediye işinin gönül işi, hizmet işi olduğunu vurgulayan Başkan Köse, “Amacımız ilimize, şehrimize güzel ve kalıcı eserler kazandırmaktır. Bunun gayreti içerisinde çalışmalarımızı şehrimizin dört bir tarafında gece gündüz demeden sürdürüyoruz. Şuan bazı projelerimizde sona yaklaşırken bazı projelerimiz ise devam ediyor. İnşallah bu hizmetler tamamlandığında hemşerilerimiz daha güzel bir Yozgat’a kavuşmuş olacak.”dedi.

ÇAPANOĞLU PROJEMİZLE YOZGAT’IMIZ YENİ BİR VİZYON KAZANACAK

Çapanoğlu Büyük Cami Projesinin tamamlanmasıyla Yozgat’ın yeni bir vizyon kazanacağını söyleyen Başkan Köse, “Bunun yanı sıra Eski Hal Binası İş Merkezi projeleri tamamlandığında ise şehrimizin ticari ve ekonomik gelişmesine de büyük katkı sağlanmış olacak. Yine Millet Bahçesi projemiz de önemsediğimiz, değer verdiğimiz büyük bir proje. Burada da çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor.

Tamamlanması ile Yozgat’ımızın vitrini haline gelecek. Yozgatlı hemşehrilerimizin özel günlerinde kullanabilecekleri sosyal donatıları mahallelerimizde hizmete açıyoruz. Mahalle konaklarımızı bazıları tamamlayarak geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanımızın katılımıyla hizmete açtık. Bazı konaklarımızda ise son aşamaya gelindi. Park ve bahçelerle vatandaşlarımızın ailecek dinlenebilecekleri sosyal alanları şehrimize ve hemşerilerimizin hizmetine sunuyoruz. Biz yola çıkarken her mahallemize bir halı saha diye söz vermiştik. Hamd olsun şuanda 15 tane halı sahamızı mahallelerimizde hizmete açtık. Bu halı sahaları da çocuklarımızın ve gençlerimizin hizmetine sunduk. Yol çalışmaları ile ilgili de ciddi çalışmalar yaptık. Yollarımız alternatif yollar caddeler açtık. Fatih Mahallemizde Çamlık Milli Parkına çıkan yolumuz ekiplerimiz ve muhtarlarımızın da gayretiyle yol genişletme çalışmalarını bitirdik ve Turizm Bulvarını da hizmete açtık. Gençlerimiz ve öğrencilerimize okuma salonu, kütüphane planlıyoruz. Öğrencilerimiz bu okuma salonları ve kütüphaneden istedikleri gibi yararlanabilecekler. Yozgat’ımızı daha yaşanır, insanların mutlu, huzurlu bir yaşantı sürdüğü şehir yapmanın gayreti içerisindeyiz buna yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. ”diye konuştu.

ELBETTE YAPACAK DAHA ÇOK İŞİMİZ VAR

Yapılan hizmetleri yeterli görmediklerini vurgulayan Başkan Köse, elbette yapılacak çok işlerinin olduğunu ifade etti. Başkan Köse, “Bu hizmetleri yeterli görüyor muyuz elbette görmüyoruz. Biz geldiğimiz günden beri hem proje ürettik hem de gönül belediyeciliğini önceledik. Büyük Cami Projemiz vardı ki yıllardır kangren olmuş ve biran önce el atılması gerekiyordu. Bizde sağ olsun Cumhurbaşkanı Yardımcımız, Adalet Bakanımız, çevre ve şehircilik bakanlığımız ve milletvekillerimizin de desteği ile bu projemizi de revize ederek yapmaya başladık ve şuan yüzde 60-70 seviyesinde burasını da kısa bir süre içerisinde el birliği ile hizmete açacağız.” şeklinde konuştu.

EN İYİ HİZMETİ SUNMANIN GAYRETİ İÇERİSİNDEYİZ

Vatandaşlara en iyi hizmeti sunmanın gayreti içerisinde çalışmaları sürdürdüklerini söyleyen Başkan Köse, hamaset yapmadıklarını ifade etti. Mevcut parkların bakım ve onarımının yanı sıra yeni parklarla Yozgat’a yeni yaşam alanları kazandırmaya devam ettiklerini vurgulayan Başkan Köse, “ Bu yılda belediye olarak mahallelerde özellikte taş üstünde asfaltsız bırakmadan çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Vizyoner bir belediyecilik anlayışı ile Yozgat’ımızı iddialı bir konuma taşımak, yerel ekonomik kalkınma konusunda yapılacak atılımları destekleyerek ve öncülük ederek şehrimizi daha yaşanılır örnek bir kent haline getirmenin gayreti içerisindeyiz.” şeklinde konuştu.

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.