Yozgat Belediyesi çağdaş simitçiyi sevindirdi

Yozgat Belediyesi çağdaş simitçiyi sevindirdi

Yozgat’ta yaklaşık 20 yıldır kravatlı ve takım elbiseli olarak simit satan Memiş Kaplan, Yozgat Belediyesi tarafından kendisine hediye edilen yeni simit arabasında simitlerini satmaya başladı.

A+A-

Yozgat’ta yaklaşık 20 yıldır kravatlı ve takım elbiseli olarak simit satan Memiş Kaplan, Yozgat Belediyesi tarafından kendisine hediye edilen yeni simit arabasında simitlerini satmaya başladı.

Yazın beyaz kışın ise siyah takım elbise giyen simitçi Memiş Kaplan, hijyen kurallarına da verdiği önemle örnek bir davranış sergiliyor.

memis-3-2048x1365.jpg

Yozgat´ta yaşayanların çoğunluğunun “Çağdaş Simitçi” olarak tanıdığı Simitçi Memiş Kaplan, hijyen kuralları ile örnek oluyor. Onu diğer simitçilerden ayıran en büyük özellik ise takım elbiseli olması. Yazın beyaz kışın ise siyah takım elbiseli, kravatlı, tıraşlı, elinde beyaz eldiven ile simit satan Çağdaş Simitçi Memiş Kaplan, her sabah 07.00’da müşterilerini takım elbisesiyle karşılıyor.

El değmeden maşa ve peçete ile simitleri müşterilerini satan Kaplan, müşterilerine kolonya ikram etmeyi de unutmuyor.
Simitçi Memiş Kaplan, her gün saat 22.00’a kadar elindeki simitleri satmaya çalışıyor. 18 yıldır aralıksız simit satan 3 çocuk babası Memiş Kaplan günde 250 adet simit satarak evinin geçimini sağlıyor.

Simitçi Memiş Kaplan’ın örnek, mütevazı kişiliği ve hijyene büyük önem vermesi müşterileri tarafından da takdirle karşılanıyor. Yeni aracıyla birlikte sabit noktalarda simit satışına devam eden Memiş Kaplan’ın bu sayede simitleri de soğuktanve yağıştan etkilenmeyecek. Vatandaşlar, Memiş Kaplan’ın giyimi ve davranışıyla örnek teşkil ettiğini belirterek, belediye tarafından kendisine bir simit aracı hediye edilmesinin oldukça anlamlı olduğunu ifade etti.

Hüseyin Arslan, “Yozgat’ımızın gerçekten örnek simitçisi. Yozgat’ta kendisi şahsen bilinir, yazları beyaz takım elbise ve kravat kışları ise siyah takım elbise giyer. Belirli noktalarda simit satarak evinin geçimini sağlar” diye konuştu.

Yozgat’ta 20 yıldır evinin geçimini simit satarak sağladığını belirten simitçi Memiş Kaplan’da Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse’ye kendisine simit arabası hediye ettiğini için teşekkür etti.

Kaplan,“Çocuklarımı simit satarak okuttum. Oğlum öğretmen oldu, simit satarak oğlumu okuttum. Temizliğe, hijyene önem veriyorum. Elime eldiven takıyorum. Simitleri maşa ile kese kağıdına koyuyorum. Sonra kolonya ikram ediyorum. Takım elbise ile simit satıyorum. Ekmeğime saygı gösteriyorum.”diye konuştu.

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum