Yozgat Belediye Başkanı Köse: Yenilen yüzü ile şehrimize değer kattı

Yozgat Belediye Başkanı Köse: Yenilen yüzü ile şehrimize değer kattı

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, kenti daha yaşanabilir ve erişilebilir hale getirme çalışmalarının önemli bir aşamaya geldiğini ifade ederek, Yurt Caddesi'nin yenilenen yüzü ile şehre büyük bir değer kattığını belirtti.

A+A-

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, kenti daha yaşanabilir ve erişilebilir hale getirme çalışmalarının önemli bir aşamaya geldiğini ifade ederek, Yurt Caddesi'nin yenilenen yüzü ile şehre büyük bir değer kattığını belirtti.

baskan-kose-yurt-caddemiz-yenilen-yuzu-ile-sehrimize-deger-katti-01.jpg

Belediye Başkanı Celal Köse, yaptığı açıklamada, kent genelinde güvenli ve konforlu ulaşımı sağlamayı hedefleyen projelerin aktif bir şekilde devam ettiğini vurguladı. Köse, "Yozgat'ın her bölgesinde hemşehrilerimizin güvenli ve konforlu bir şekilde ulaşımını sağlamak, aynı zamanda şehir içi trafik yoğunluğunu azaltmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yurt Caddesi üzerinde gerçekleştirdiğimiz yol genişletme, asfalt, kaldırım düzenlemeleri, peyzaj ve modern aydınlatma çalışmaları sayesinde uzun yıllardır beklenen hizmeti vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Ulaşımın güvenli ve konforlu hale gelmesiyle beraber şehrimize değer katan bir hizmeti daha hayata geçirmiş olduk" dedi.

baskan-kose-yurt-caddemiz-yenilen-yuzu-ile-sehrimize-deger-katti-06.jpg

ŞEHİR HASTANESİNE KOLAY ULAŞIM SAĞLANACAK

Şehir hastanesine daha rahat ulaşım imkanının sağlandığını belirten Başkan Köse, "Çatak Mezarlığı'ndan Nohutlu Tepesi çıkış yoluna kadar uzanan 1.550 metrelik yol çalışmalarını tamamladık. Yurt Caddesi'nde gerçekleştirdiğimiz kaldırım düzenlemeleri, peyzaj çalışmaları, asfalt yenileme ve modern aydınlatma sistemleri sayesinde şehrimizin batı kısmındaki köy ve mahallelerden ülkemizin ilk şehir hastanesi olan Yozgat Şehir Hastanesi'ne trafik yoğunluğuna girmeden ulaşım imkanı sağladık" şeklinde konuştu.

baskan-kose-yurt-caddemiz-yenilen-yuzu-ile-sehrimize-deger-katti-05.jpg

“HER KÖŞEDE HİZMET ÜRETİYORUZ”

Başkan Köse, "Şehrimizin her köşesinde laf değil hizmet üretiyoruz" diyerek, il genelinde cadde ve sokak çalışmalarının sürdüğünü belirtti. Eskipazar Mahallesi - Kayseri Caddesi'nde gerçekleştirilen ulaşım çalışmalarını örnek gösteren Köse, belediyenin modern altyapı ve üst yapı projelerini sürdürdüğünü vurguladı.

baskan-kose-yurt-caddemiz-yenilen-yuzu-ile-sehrimize-deger-katti-03.jpg

MALZEMELER YENİ KAPALI DEPOLAMA TESİSİYLE GÜVENDE

Belediyenin malzemelerinin düzenli bir depolama alanında korunduğunu belirten Başkan Köse, "Belediyemiz malzemeleri daha önce sağda solda bulunuyordu. Ancak şimdi, yeni kapalı depolama tesisimizde malzemelerimizi düzenli bir şekilde koruyoruz. Bu sayede belediyemizin ziyan olmuyor, daha düzenli ve kurumsal bir yapıya kavuşuyoruz" dedi.

Başkan Köse, belediyenin sadece altyapı ve üst yapı çalışmalarıyla değil, aynı zamanda sosyal projelerle de ilgilendiğini vurgulayarak, toplumun tüm kesimlerine hitap eden hizmetleri Yozgatlı vatandaşların kullanımına sunduklarını belirtti.

Sonuç olarak, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse'nin liderliğindeki belediye, kenti modernleştiren ve yaşanabilir kılan bir dizi projeyi hayata geçirmeye devam ediyor.

Yeniufuk

İlgili Haberler