Yozgat Belediye Başkanı Köse: Seçim döneminde verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz

Yozgat Belediye Başkanı Köse: Seçim döneminde verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, belediye olarak seçim döneminde verdikleri sözleri bir bir yerine getirdiklerini söyledi.

A+A-

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, belediye olarak seçim döneminde verdikleri sözleri bir bir yerine getirdiklerini belirterek, “Şehrimize değer katan projeleri hayata geçiriyoruz.”dedi. Belediye Başkanı Celal Köse, yaptığı açıklamada yapılan ve yapımı devam eden projeleri gazetemize değerlendirdi.

celal8-2.jpg

İstişareye büyük önem verdiklerini vurgulayan Başkan Köse, Yozgat Belediyesi olarak şehrimiz için bugüne kadar yaptığımız ve bundan sonra yapacağımız çalışmalar konusunda da istişarelerimize devam ediyoruz. Yaptığımız ziyaretlerde hemşehrilerimizle bir araya gelerek birebir fikir alışverişinde bulunup hem gönül köprüleri kuruyor hem de şehrimizin geleceği adına hazırlanan projelerimize onların fikirleri ile yön veriyoruz.”dedi.

celal7-3.jpg

VATANDAŞLARIMIZIN İSTEK VE TALEPLERİNİ ÖNEMSİYORUZ

Gönül Belediyeciliği anlayışı ile devam eden çalışmalarımızda halkımızın istek ve taleplerini önemsiyoruz.”diyen Başkan Köse, “Hemşehrilerimizin daha yaşanabilir, ticari hayatı daha hareketli, sosyal donatılarla zenginleştirilmiş bir Yozgat’a kavuşmaları adına çalışmalarımızı ve istişarelerimizi sürdüreceğiz. Gönül Belediyeciliği anlayışı ile hemşehrilerimizin gönlündeki Yozgat’ı ortaya çıkarmak adına şehrimizin vizyonunu değiştirecek projelerimizi hazırlayıp hayata geçirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu kapsamda ekiplerimiz şehrimizin dört bir tarafında çalışmalarını sürdürmektedir.”diye konuştu.

celal6-2.jpg

YAPILAN VE YAPIMI DEVAM EDEN BÜYÜK PROJELERİMİZİ HAYATA GEÇİRİYORUZ

Belediye olarak yaz dönemiyle birlikte çalışmalara hız verdiklerini vurgulayan Belediye Başkanı Celal Köse, “Hiçbir zaman mazeretlerin arkasına sığınmadık. Belediye imkanlarımız dahilinde hizmetlerimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Yapılan ve yapımı devam eden büyük projelerimiz var. Çapanoğlu Büyük Cami Projemizin tamamlanmasıyla Yozgat’ımız yeni bir vizyon kazanacak. Bunun yanı sıra Millet Bahçesi projemiz de önemsediğimiz, değer verdiğimiz bir proje. Burada da çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Tamamlanmasıyla birlikte Yozgat’ımızın vitrini haline gelecek. Yozgatlı hemşehrilerimizin özel günlerinde kullanabilecekleri sosyal donatıları mahallelerimizde hizmete açıyoruz. Mahalle konaklarımızı bazıları tamamlandı, bazıları ise son aşamaya gelindi. Park ve bahçelerle vatandaşlarımızın ailecek dinlenebilecekleri sosyal alanları şehrimize ve hemşerilerimizin hizmetine sunuyoruz. Bunun yanı sıra özellikle hanımların kullanımına sunduğumuz aqua park şehrimizde büyük bir eksikliği daha gidermiştir. Agua Park’ı para kazanma adına değil tamamen kadınlara yönelik sosyal açığı kapatma adına belediye olarak faaliyete geçirdik.”diye konuştu.

celal6-2.jpg

SOSYAL VE KÜLTÜREL DEĞERLERİMİZİ YAŞATIYORUZ

Belediye olarak sadece belediyenin temizlik, alt yapı ve üst yapı çalışmalarının yanı sıra sosyal belediyecilik anlamında da tarihi ve kültürel değerli yaşattıklarını vurgulayan Başkan Köse, “Kentin tarihi dokusunu da yansıtacak şekilde inşa edilen mahalle konaklarımızı bir bir halkımızın hizmetine sunuyoruz. Hem mahalle konakları hem de Osmanlı, Selçuklu ve Türk mimarisinin en güzel örneklerinin yer aldığı tarihi konakları da restore ederek, mahalle sakinlerimizin sosyal-kültürel faaliyetlerini nezih ve sağlıklı bir ortamda yapabilmelerine imkan sağlıyoruz. Şehrimize değer katan ve kentin kültürünü hatırlatan mahalle konaklarımızı turizme de kazandırılmasını amaçlıyoruz. İnşallah bu yıl 8 mahalle konağımızı vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Konaklarımızın her biri 320 metrekareden oluşmakta. Üst kat bayanlarımızın alt katta erkek kardeşlerimizin kullanabileceği bir mekan haline getirdik. Bahçesinde de çocuklarımız için oyun parkları olan ve mahallemize yakışır bir şekilde konaklarımızı inşa ediyoruz. Yozgat tarihi ve kültürel bir kent ve daha önceki belediye başkanlarımız da konaklarımızın tadilat ve onarım yapmışlardı. Biz bu yıl eski 4 tane konağımızın, Kültür Bakanlığı ile ortaklaşa bir proje ile belediye bütçemizle restorasyonlarını yapıp halkımızın hizmetine sunacağız. Buna yönelik çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor.”şeklinde konuştu. 

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.