Yozgat Belediye Başkanı Köse: Mazeret değil hizmet üretiyoruz

Yozgat Belediye Başkanı Köse: Mazeret değil hizmet üretiyoruz

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Yozgat’ın her alanda gelişmesine katkı sağlayacak projeleri hayata geçirdiklerini belirtti.

A+A-

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Yozgat’ın her alanda gelişmesine katkı sağlayacak projeleri hayata geçirdiklerini belirterek, mazeret değil hizmet ürettiklerini söyledi. Belediye Başkanı Celal Köse, yapılan ve yapımı devam eden çalışmaları Yeniufuk Gazetesine değerlendirdi.

celal7-2-001.jpg

Şehrin dört bir tarafında çalışmaların yoğun bir şekilde sürdüğünü söyleyen Başkan Köse, “Çapanoğlu Büyük çevre düzenlemesi başta olmak üzere tüm yatırımların tamamlanması noktasında yoğun bir gayret sarf ediyoruz. Vatandaşlarımızla istişare halinde sürekli sahada ve öncelikli hizmetleri gerçekleştirmenin çabası içerisindeyiz. Başta altyapı olmak üzere şehrimizin gelişmesine yön verecek, katkı sunacak projelerimizi hayata geçiriyoruz.”dedi.

celal6-1.jpg

YAPILAN VE YAPIMI DEVAM EDEN BÜYÜK PROJELERİMİZ VAR

Yaz dönemiyle birlikte çalışmalara hız verdiklerinin altını çizen Belediye Başkanı Celal Köse, “Hiçbir zaman mazeretlerin arkasına sığınmadık. Belediye imkanlarımız dahilinde hizmetlerimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Yapılan ve yapımı devam eden büyük projelerimiz var. Çapanoğlu Büyük Cami Projemizin tamamlanmasıyla Yozgat’ımız yeni bir vizyon kazanacak. Bunun yanı sıra Millet Bahçesi projemiz de önemsediğimiz, değer verdiğimiz bir proje. Burada da çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Tamamlanması ile Yozgat’ımızın vitrini haline gelecek. Yozgatlı hemşehrilerimizin özel günlerinde kullanabilecekleri sosyal donatıları mahallelerimizde hizmete açıyoruz. Mahalle konaklarımızı bazıları tamamlandı, bazıları ise son aşamaya gelindi. Park ve bahçelerle vatandaşlarımızın ailecek dinlenebilecekleri sosyal alanları şehrimize ve hemşerilerimizin hizmetine sunuyoruz. Bunun yanı sıra özellikle hanımların kullanımına sunduğumuz aqua park şehrimizde büyük bir eksikliği daha gidermiştir. Agua Park’ı para kazanma adına değil tamamen kadınlara yönelik sosyal açığı kapatma adına belediye olarak faaliyete geçirdik.”diye konuştu.

celal5-1-001.jpg

EL BİRLİĞİ İLE ŞEHRİMİZİ KALKINDIRACAĞIZ

İstişareye büyük önem verdiklerini vurgulayan Başkan Köse, Yozgat’ı el birliği ile kalkındıracaklarını vurguladı. Geçtiğimiz ayda İl Yöneticileri ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Milletvekili Yusuf Başer, İl Başkanı Yusuf Başer ve İl Genel Meclis Başkanı İskender Nazlı’nında katılımıyla verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirten Belediye Başkanı Celal Köse, “Cumhurbaşkanı Yarımcımız Sayın Fuat Oktay, Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ ve Milletvekilimiz Sayın Yusuf Başer şehrimizle ilgili bütün çalışmaları yakından takip ederek bizlere ve ilimize büyük destek oluyor. Yapılan toplantıda; devam eden ve yapılması planlan projeleri değerlendirdik. İlgili konularla alakalı bakanlarımızla da görüşmeler yapılarak anında çözüm yoluna gidildi. İnşallah bundan sonrada bu tür toplantılarla şehrimizin daha da gelişmesi ve netice alınması adına bu toplantıların yapılması kararı alındı. Bu bile başlı başına şehrimizde devam eden yatırımların tamamlanması ve yeni projelerin hayata geçirilmesi adına büyük bir kazanım sağlayacaktır.”şeklinde konuştu.

celal4-2.jpg

HAKKANİYET İÇERİSİNDE ALIMLAR GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR

Belediye bünyesinde alınacak 138 personelin tamamına yakınının saha da görevlendirileceğini vurgulayan Başkan Köse, 30’un üzerinde bir personeli de teknik kriterlere göre (mimar, mühendis gibi alacağız. Alımlarda, en önemli kriterimiz müracaat edenlerin gelir seviyesi olacak. Gelir seviyelerini oranlarına göre sıralayıp; partisine, görüşüne, mezhebine bakmadan Yozgat’ın evladını hakkaniyet içinde alım yapıp görevlendireceğiz. Yozgat kamuoyu inşallah bu duruma şahitlik edecek. Bizim sahada çalışacak ve teknik alanda istihdam edilecek personellere ihtiyacımız var. En önemlisi hak eden, ekonomik gelir seviyesi düşük Yozgat çocuğu olsun. Onun dışında şu olsun, bu olsun deme gibi bir lüksümüz de yok, niyetimizde. Böyle bir vebalin altına da imza atmayız” ifadelerini kullandı. 

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.