Yozgat Belediye Başkanı Köse her zaman yanlarında

Yozgat Belediye Başkanı Köse her zaman yanlarında

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, geleceğin teminatı çocuklara yönelik alanlar oluşturduklarını söyledi.

A+A-

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, her toplumun çocuklarına sahip çıkmak, onların en iyi şekilde yaşayıp yetişmelerini sağlamak zorunda olduklarını söyledi.

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, geleceğin teminatı çocuklara yönelik alanlar oluşturduklarını belirterek, çocukların güvenli alanlarda oyun oynadıklarını kaydetti.

Belediye olarak çocukların sokakta güven içinde oynaması ve birbirleriyle kaynaşmalarını sağlamak için düzenlenen "Çocuk Sokağı" oluşturduklarını hatırlatan Başkan Köse, 10 metre genişliğinde 100 metre uzunluğundaki sokağı trafiğe kapatarak çocuklara tahsis ettiklerini söyledi.

Köse, sokakta çocukların güven içerisinde oyun oynayacağını vurgulayarak, "Özellikle çocuklarımızın sosyalleşmesi, birlikte oyun kurgulaması için bu sokağı düzenledik. Sokakta bilim standımız, müzik, resim standımız, oyun alanlarımızla çocuklarımızı geleceğe güvenle hazırlayacağız" dedi.

Köse, Başkan “Çocuklara her alanda yaşanabilir bir dünya bırakmak için, başta eğitim ve sağlık olmak üzere yürütülen çalışmalara katkıda bulunmak hepimizin sorumluluğudur. Bunun birinci koşulu ise çocuk haklarına saygılı olmaktır. Çocuklar bir toplumun geleceğidir. Her toplum çocuk larına sahip çıkmak, onların en iyi şekilde yaşayıp yetişmelerini sağlamak zorundadır” dedi.

Çocukluğun hayatın en önemli dönemi olduğunu ifade eden Başkan Köse, “Hiçbir olumsuzluk, hiçbir sorun çocukların gözünü korkutmamalı, yaşama sevincini azaltmamalıdır. Çocuklar, en iyi biçimde yaşayabilme lidir. Çocuklar sevgiyle büyüyen birer çiçektir. Onlar, yaşamın anla mı ve değeridir. Gülen yüzler, sevinç içerisin de parlayan gözler, her zaman sevgiye gereksinim duyan sıcak kalpler, aslında toplu mun ortak umudunu yansıtmaktadır. Altyapı ve üstyapı alanında ilimizi şekillendirirken, geleceğimizin teminatı siz kıymetli çocukları mızı da ihmal etmiyo ruz. Bir tebessüm ile hayatımızı şenlendiren çocuklarımıza daha iyi bir gelecek bırakmanın gayreti içerisindeyiz” ifadelerini kullandı.
Köse, çocuklar için bilgi evleri, çocuk oyun ve etkinlik alanları ile bilgiye ulaşmanızı kolaylaştırırken, doyasıya eğlenebilecekleri ortamlar oluşturmaya gayret gösterdiklerine değindi.

Yozgat Hakimiyet