Yozgat Belediye Başkanı Köse: En iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz

Yozgat Belediye Başkanı Köse: En iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, başkanlık görevine başladığı ilk günden bu yana gece gündüz demeden çalıştıklarını belirterek, Yozgat’a ve vatandaşlara en iyi hizmeti sunmanın gayreti içerisinde olduklarını söyledi.

A+A-

Sabah mesaisine her gün farklı esnaf ziyaretinde bulunarak başlayan ve esnafın nabzını tutan Belediye Başkanı Celal Köse, istişareye de büyük önem veriyor.

celal-is-merkezi1.jpg

Başkan Köse, “Şehrimizin gelişmesi ve kalkınmasına yönelik yoğun şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Belediye olarak bugüne kadar yaptığımız ve yapacağımız çalışmaları her zaman istişare ile sürdürdük. Yaptığımız ziyaretlerde hemşehrilerimizle bir araya gelerek birebir fikir alışverişinde bulunup hem gönül köprüleri kuruyor hem de şehrimizin geleceği adına hazırlanan projelerimize onların düşünce ve fikirleri ile yön veriyoruz. Gönül Belediyeciliği anlayışı ile devam eden çalışmalarımızda halkımızın istek ve beklentileri bizler için önemli. Vatandaşlarımızın daha yaşanabilir, ticari hayatı daha hareketli, sosyal donatılarla zenginleştirilmiş bir Yozgat’a kavuşmaları adına çalışmalarımızı ve istişarelerimizi sürdüreceğiz. Gönül Belediyeciliği anlayışı ile hemşehrilerimizin gönlündeki Yozgat’ı ortaya çıkarmak adına şehrimizin vizyonunu değiştirecek projelerimizi hayata geçirmek için var gücümüzle çalışıyoruz.”dedi.

celal2-3-001.jpg

YOZGAT’IMIZI HER ALANDA KALKINDIRMAYI AMAÇLIYORUZ

Yozgat’ın her alanda ileri gitmesi, sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan yaşanılır bir şehir olması konusunda kalkındırmayı hedeflediklerini vurgulayan Başkan Köse, “

Çapanoğlu Büyük Cami çevresi düzenlenmesi, Menekşe Evleri, Millet Bahçesi gibi vizyonlu projelerle Yozgat’ımızın çehresi değişecek. Şehrimizin ekonomik hayatını canlandıracak aynı zamanda sosyal ve kültürel hayata katkı sağlayacak projeleri hayata geçiriyoruz.  Bu kapsamda bu yıl içerisinde su isale hattı ve kanalizasyon hattının yenilenmesi gibi çok önemli projelerimizde var. Yeni Hal ve İş Merkezi Projemizde ilimize ayrı bir değer katacak projelerdendir. Yine hasta yakını konuk evi projemizin tüm detayları bitti. Fiyat çalışmaları da bitmişti fakat fiyat çalışmaları 2021 yılı olduğu için yeniden bir düzenleme yapılacak. Çünkü yüzde 30-40 oranında fiyatlar yeniden revize edileceğinden dolayı bu ay içerisinde ihalesini yapacağız. Dolayısıyla bizim yapmış olduğumuz projelerin tamamını 2023 yılı içerisinde  tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.”diye konuştu.

İSTİŞAREYE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ

Belediye olarak bir proje yapmadan fikir birliği oluşturduklarını ve şehri istişare ile yönettiklerini vurgulayan Başkan Köse, “Belediye meclis üyeleri ile birlikte bu zor sürece, zamana ve pandemiye rağmen Yozgat Belediyemiz pek çok hizmette öncülük yapıyor ve yapmaya da devam edecek. Meclisimizle, vatandaşlarımızla fikir birliği içerisinde istişareye önem vererek hizmetlerimizi bir bir gerçekleştiriyoruz. Düzenlediğimiz toplantılar ve ziyaretlerimizde projelerimizi ortak fikir ve düşünce birliği içerisinde büyük oranda kabul gördüğü takdirde uygulamaya başlıyoruz. Buda halkımızın öncelikleri ve istekleri doğrultusunda çalışma ve projeler üretmemizi sağlıyor.”dedi.

KALICI ESERLER BIRAKMANIN DERDİNDEYİZ

Yozgat’a kalıcı eserler bırakmanın gayreti içerisinde olduklarını vurgulayan Başkan Köse, “Şehrimizi daha güzel ve daha yaşanılır bir şehir haline getirmek için gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışının bir gereği olarak alt yapı ve üstyapı biz belediyelerin zaten asli görevleri arasındadır. Önemli olan bu çalışmalarla birlikte vatandaşlarımızın faydalanacağı projeleri hayata geçirmek ve hizmete sunmaktır. Biz bunları gerçekleştiriyoruz. Bunun yanı sıra belediyemizin gelir kaynaklarını artıracak çalışmaları uygulamaya koyarak, vatandaşımızın refah seviyesinin artırılmasına da katkı sunmayı hedefliyoruz.”diye konuştu. 

Yeniufuk

Etiketler : ,