Yozgat Belediye Başkanı Köse: Bahane yok hizmet üretiyoruz

Yozgat Belediye Başkanı Köse: Bahane yok hizmet üretiyoruz

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, şehre hizmet etme yolunda hiçbir bahanenin arkasına sığınmadıklarını belirterek, Belediyenin imkanlarını en iyi şekilde kullanarak Yozgat’a hizmet üretmeye devam ettiklerini söyledi.

A+A-

Asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş Merkezli ve 11 şehri etkileyen deprem felaketinin yaralarının sarılması için bir yandan Hatay’ın Hassa İlçesine çalışmalarını sürdüren Başkan Köse, bir yandan da Yozgat’ta yapılan ve yapılması planlanan projeleri takip ediyor.

celal-kose-haber-9.jpg

HİÇ BİR BAHANENİN ARKASINA SIĞINMADIK

“ Bugüne kadar şu da şöyleydi, böyleydi diyerek hiçbir bahanenin arkasına sığınmadık.”diyen Başkan Köse, “İlimizin sorunlarını öncelik sırasına göre çözüme kavuşturmaya devam ediyoruz. Şuan bitme aşamasına gelen önemli projelerimizin yanı sıra yeni projelerimizi de hayata geçiriyoruz. Amacımız Yozgat’ımızı daha güzel ve daha yaşanılır bir kent haline getirmektir. Makam ve mevkiler gelip geçicidir. Bizi bu göreve layık gören hemşerilerimize en iyi ve en güzel hizmeti sunmanın gayreti içerisindeyiz. Ekiplerimizin saha çalışmalarını yakından takip ediyor, vatandaşlarımızla da istişarelerimizi sürdürüyoruz.”diye konuştu.

celal-kose-haber-8.jpg

 ALTYAPI ÇALIŞMALARINDA 55 KİLOMETRE SU BORUSU YENİLENDİ

Büyük altyapı çalışmalarında şuana kadar 55 kilometre su borusu yenileme çalışmasının yapıldığını belirten Başkan Köse, bu çalışmaların 25 kilometresinin abone bağlantıları olduğunu ifade etti.

Altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla kayıp kaçağa ödenen paralarında önüne geçileceğini vurgulayan Başkan Köse, “Bu altyapı çalışmasında en önemlisi vatandaşlarımıza asbestli borular yerine kaliteli ve sağlıklı borulardan su temininin sağlanacak olmasıdır.
Şu ana kadar altyapı çalışmalarında 55 kilometrenin üzerinde bir su borusu yenileme çalışmasının yaptık ve çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. İlimizdeki tüm abone bağlantılarının olduğu su borularını da yenileyeceğiz. Şuana kadar 25 kilometre abone bağlantılarını yeniledik. Ekiplerimiz gece gündüz demeden sahada çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyorlar. Altyapısı tamamlanan bölgemizde vatandaşlarımızın mağdur olmaması için hemen asfalt ve diğer işlemlerini de tamamlıyoruz. Bizim bu projemizi hayata geçirmekteki amacımız; kayıp kaçağı önlemenin yanında şehrimizin ve vatandaşımızın parasının çarçur edilmemesidir. Suya ödediğimiz aylık enerji faturası 11 Milyon TL diğer masraflarla birlikte bu rakam 13-14 Milyon TL’yi buluyor. Sudaki tahsilatımız ise sadece 2,5 Milyon lira. Sadece elektrikten kaybımız Yozgatlı vatandaşımızın, garip, gurabanın cebinden çıkan para 7 Milyon lira. Hizmete gidecek para bir yılda 84 milyon lira ve 10 yılda 840 Milyon lira bu çok büyük bir rakam. Yozgat Belediyemizin şehir içme suyu ağındaki kullanılan boruların 3’te 1’i asbestli boru. Vatandaşlarımızın sağlığını her şeyin üstünde görüyoruz.”diye konuştu

AMACIMIZ EN İYİ HİZMETİ SUNMAKTIR

Seçim döneminde verdikleri sözleri yerine getirmenin gayreti içerisinde olduklarını vurgulayan Başken Köse, amaçlarının vatandaşlara en iyi hizmeti sunmak olduğunu belirtti.

Halka hizmet hakka hizmet anlayışıyla çalışmaları sürdürdüklerini vurgulayan Başkan Köse,
Yozgat’ın her konuda yaşanır bir kent olması için vizyonlu projelere imza attıklarını, koronavirüs gibi tüm dünyayı etkisine alan salgın döneminde bile çalışmalara ara vermediklerini hatırlattı.

Köse,“Vatandaşlarımızın her anlamda beklentilerine karşılık vermek için imkanlar dahilinde verdiğimiz tüm sözleri yerine getireceğiz. Buna yönelik önemli projelerimizi hayata geçirdik. Bu anlamda bu yıl büyük ölçekte projelerimizin tamamlandığı bir yıl olacak.”şeklinde konuştu.

2023 yılının büyük projelerin hizmete açıldığı bir yıl olacağına dikkat çeken Köse, “ Yoğun bir çalışma ile Allah’a şükür devam eden projelerimizin bazılarında sona gelindi. İnşallah bu yıl içerisinde tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Bu projelerimizin gerçekleşmesinde Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay’a, Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ’a, Milletvekilimiz Sayın Yusuf Başer’e, Çevre Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a emeği geçenlere, katkı sunanlara çok teşekkür ediyoruz.”diye konuştu. 

Yeniufuk

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.