Yozgat Belediye Başkanı Köse açıkladı! Baharla birlikte daha da hızlanacak

Yozgat Belediye Başkanı Köse açıkladı! Baharla birlikte daha da hızlanacak

Belediye Başkanı Celal Köse, başkanlık görevini devraldıkları günden buyana, çalışmaların yoğun bir şekilde sürdüğünü belirterek, baharla birlikte daha da hızlanacağını söyledi.

A+A-

Belediye Başkanı Celal Köse, başkanlık görevini devraldıkları günden buyana, çalışmaların yoğun bir şekilde sürdüğünü belirterek, baharla birlikte daha da hızlanacağını söyledi.

Çalışmalarla ilgili Yeniufuk Gazetesi'ne değerlendirmelerde bulunan Başkan Köse, inşaat mevsiminin başlamasıyla yol çalışmalarına ağırlık vereceklerini ifade etti. 

celal8.jpg

Yurt Caddesi’nde 20 metrelik genişliğinde yol çalışması yapacaklarını ifade eden Başkan Köse, “Vatandaşımızın ulaşım sorununu çözme, daha konforlu yolculuk yapmak için yol çalışmalarına ağızlık veriyoruz. Yurt Caddesi şehrimize alternatif bir yol olacak. 20 metre genişliğinde yol için belediye meclisimizden karar çıktı, bütçesi ayrıldı. Orada yol genişlemesinden dolayı bazı noktalarda mülkiyet sorunu var. Bizde vatandaşımızla görüşerek bu sorunları çözmeye çalışıyoruz.” dedi.

celal3-1.jpg

Yurt Caddesi’nin tamamlanmasıyla birlikte şehir merkezindeki trafik yoğunluğunun da rahatlayacağını vurgulayan Köse, “Et ve Süt Kuru kavşağından giren bir vatandaşımız, trafiğe takılmadan Yurt Caddesi’nden Kentpark ve Şehir Hastanesine ulaşabilecek. Bunun dışında kış mevsiminde kar temizleme ve yapılan tuzlamadan çalışmasında zarar gören yollarımızda yenileme çalışması yapacağız. Estetik dönüşüm çalışmaları kapsamında şehrimize yeni kazandırdığımız yollara dekoratif aydınlatma çalışmalarını da sürdüreceğiz.” diye konuştu.

Sosyal ve kültürel etkinliklere ağırlık verdiklerini kaydeden Başkan Köse, “Belediye olarak sosyal ve kültürel faaliyetlere büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda önümüzdeki günlerde ilimiz genelinde eskiden yapılan ancak unutulmaya yüz tutmuş ‘Çiğdem Pilavı’ geleneğimizi yaşatmak amacıyla Çiğdem Festivali düzenleyeceğiz. Aynı zamanda belediyemizin Türk Sanat Müziği Koromuzu yeniden aktif hale getirdi. Geçtiğimiz günlerde de bir konser verdi. Bundan sonra da zaman zaman şehrimizde konser vereceği gibi, diğer illerde de festival ve etkinliklere katılarak konser vererek, ilimizi temsil edecek.” şeklinde konuştu. Belediye olarak spor ve sporcuya önem verdiklerini dile getiren Başkan Köse, şunları kaydetti: “Belediyemiz bünyesindeki takımlarımız elde ettiği başarılarla adından söz ettiriyor. Hentbol ve futbol takımımız mücadele ettiği liglerinde yenilgisiz olarak yollarına devam ediyor. 2. Ligde mücadele eden hentbol takımımız 1. lige çıkmak için 4-8 Nisan tarihleri arasında play off maçlarına katılacak. İnşallah yenilgisiz olarak oradan da çıkıp birinci ligle yükselecek. Kulübümüz diğer branşlarında da önemli başarılara imza atmaktadır. Belediye olarak spora desteğimiz artarak devam edecek.”

celal-5.jpg

Yapımı tamamlanacak projelerle şehrin ekonomik ve sosyal yönden gelişim sürecine gireceğini söyleyen Başkan Köse, “Çapanoğlu Büyük Cami Projemizde son gelindi. Bunun yanı sıra aynı bölgede bulunan Eski Hal Binası İş Merkezi projeleri tamamlandığında kentin ticari ve ekonomik gelişmesine de büyük katkı sunacak. Menekşe evlerinin bulunduğu bölgeye yapılacak olan Millet Bahçesi çalışmaları devam ediyor. Menekşe Evler Kentsel Dönüşüm ve Millet Bahçesi” projemizde 180 hak sahibi hemşehrimizin yapılacak olan yeni konutlarının kurası Çevre, Şehircilik ve İklimlendirme Bakanlığı ve noter tarafından hak sahipleri huzurunda yapıldı. Bu yıl kır şartları ağır geçiyor. İnşallah bahar ayıyla birlikte bizde belediye olarak çalışmalarımızı daha da hızlandıracağız.”diye konuştu.

Etiketler : ,