Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse'den flaş açıklamalar

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse'den flaş açıklamalar

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, belediyenin gönül belediyeciliği anlayışıyla çalışmalarını sürdürdüğünü ifade ederek, vatandaşlara en iyi hizmeti sunma gayreti içinde olduklarını belirtti.

A+A-

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, belediyenin gönül belediyeciliği anlayışıyla çalışmalarını sürdürdüğünü ifade ederek, vatandaşlara en iyi hizmeti sunma gayreti içinde olduklarını belirtti. 2023 yılının önemli projelerin tamamlanarak hizmete girdiği bir yıl olacağını vurgulayan Başkan Köse, şehrin gelişimine büyük katkı sağlayacak bazı projeler hakkında bilgi verdi.

celal5-2-002.jpg

Köse, özellikle Çapanoğlu Büyük Cami Projesi'nin sona gelindiğini ve bu mekanın vatandaşlar arasında büyük ilgi göreceğini açıkladı. Ayrıca, Bankalar Caddesi Kentsel Dönüşüm Yeni Hal, İş ve Yaşam Merkezi Projesi'nin kaba inşaatının tamamlandığını ve tefrişatının hızla devam ettiğini belirtti.

celal4-2-003.jpg

Başkan Köse, Yozgat'ın Türkiye'deki 8. Bilim Merkezi'ni kazandıracak olmanın büyük bir mutluluk kaynağı olduğunu ifade etti. Bilim Merkezi'nin şehirde olması gerektiğini düşündüklerini ve eğitime verdikleri önem doğrultusunda bu projeyi hayata geçirdiklerini vurguladı. Ayrıca, mahalle konakları ve halı saha projeleri gibi sosyal projelerin şehirdeki sosyal ve kültürel eksikliği gidereceğini belirtti.

celal6-1-002.jpg

Başkan, "Asrın Projesi" olarak adlandırılan büyük altyapı çalışmasının 600 milyon liralık bir yatırım olduğunu ve bu yatırımın kısa bir sürede kendini amorti edeceğini açıkladı. Bu projenin şehrin ekonomisine katkı sağlayacağını ve Yozgat'ın geleceği için cesur bir adım olduğunu ifade etti.

Son olarak Köse, belediyenin halka hizmet etme anlayışıyla çalıştığını ve şehrin gelişimi için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya kararlı olduklarını vurgulayarak, Yozgat'ın daha güzel bir geleceğe doğru ilerlediğini sözlerine ekledi.

İlgili Haberler