Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse: Türkiye genelinde marka yapacağız

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse: Türkiye genelinde marka yapacağız

Yozgat Belediyesi’nin gençliğe yatırım yapan önemli projelerinden biri olan Bozokspor’u Türkiye genelinde markalaştırmak için kolları sıvandı.

A+A-

Yozgat Belediyesi’nin gençliğe yatırım yapan önemli projelerinden biri olan Bozokspor’u Türkiye genelinde markalaştırmak için kolları sıvandı.

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Bozokspor bünyesinde sadece futbolun değil, hentbol, basketbol, voleybol, Kick boks gibi birçok farklı branşın olacağını duyurdu.

“YOZGAT’IN ÇOCUKLARINA SAHİP ÇIKACAĞIZ” 
   
Yozgat’ın çocuklarına sahip çıkacaklarını aktaran Belediye Başkanı Celal Köse, “Yozgat Bozoksporumuzu kulüp olarak biz kurduk. Yozgat Belediyesi Bozokspor Kulübü adı altında. Daha önceleri de ifade ettik. Evde annesi babası çocuğuna nasıl sahip çıkıyorsa, okulda öğretmeni nasıl sahip çıkıyorsa sokakta da sosyal hayatta da belediye sahip çıkmaktadır dedik biz.

Öncesinde de bunu ifade ettik. Geldiğimizde hemen Bozokspor kulübümüzü kurduk. Daha öncesinde burada Özkan hocam belli bir grubu kendi gayretleriyle çalıştırıyordu. Sonrasında onları da kulübümüzün bünyesine kattık. 200’e yakın alt yapıda mücadele vermek isteyen çocuklarımızı çalıştırmaya başladık. Hemen arkasından güreş takımımız vardı. Onu bünyemize dahil ettik” dedi.

BİRÇOK BRANŞA YER VERİLECEK

Bozokspor bünyesinde birçok branş olacağını dile getiren Belediye Başkanı Celal Köse, “Bozokspor’un bünyesinde bir çok farklı branş olacak. Bunlardan Kick Boks’u bünyemize dahil ettik. Uluslararası turnuvalarda ülke içerisinde şampiyonalarda başarı elde etmiş çocuklarımızı bünyemize kattık.

Pandemi girmesinden dolayı da genişletemedik. Bizim hedefimiz bine yakın öğrencimizi 8 yaşından 18 yaşına kadar Yozgat’ımızın gencini bünyemize katarak salon sporları da dahil olmak üzere voleybol, basketbol, hentbol ve diğer türlü masa tenisi, satranç gibi zeka oyunları onları da bünyemize katarak yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.

YIL SONU HEDEFİ BELİRLENDİ

Yozgat Belediyesi Bozokspor’un hedefinin bünyesinde ki sporcu sayısını bine yükseltmek olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Celal Köse, “Hedefimiz bu yılsonunda pandeminin bitmesi ile birlikte bine yakın gencimizi bünyemize katarak yolumuza devam etmek olacak. Aynı zamanda da bu gençlerimizi ve çocuklarımızı hem geleceğe hazırlamak hem kötü alışkanlıklardan kurtarmak, bilgisayar ekran belasından çocuklarımızı kurtarmaktır. Fizikleri düzgün, sağlıklı bir nesil yetiştirmek için mücadele edeceğiz.

Bu gençlerimiz gelecekte inanıyorum ki şehrimizin yüzünü ağartacak, gururlandıracak iş ve işlemler yapacaklar. Bu gençlerimizden pek çok Rıza Kayaalpler, futbolcularımız, voleybolcularımız çıkacak ve ülke genelinde de bizlerin yüzlerini ağartacak. Aynı zamanda da alttan gelen nesile de örnek olacak. Tabiri caizse yozgatımızı da sporcu fabrikasına dönüştürmüş olacağız.  Hedefimiz Bozokspor’u ülke genelinde marka yapmak olacak. Alt yapısı ile birlikte bir marka yapabilmek. Kendi kendine yetebilecek ve dışarıya da transfer olabilecek gençlerimizi, çocuklarımızı yetiştirebilmektir” şeklinde konuştu.