Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse: Söz verdiğimiz projeleri hayata geçiriyoruz

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse: Söz verdiğimiz projeleri hayata geçiriyoruz

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, gençlerin sporla buluşmalarını teşvik etmek amacıyla yürütülen proje kapsamında 15 mahalleye 15 yeni halı saha kazandırıldığını açıkladı.

A+A-

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, gençlerin sporla buluşmalarını teşvik etmek amacıyla yürütülen proje kapsamında 15 mahalleye 15 yeni halı saha kazandırıldığını açıkladı. Yapılan bu yatırımların gençlerin sağlıklı bir gelişimine katkı sağlayacağını belirten Köse, spor tesislerinin sadece halı saha yapımıyla sınırlı kalmadığını, çocuk oyun alanlarının da il genelinde halkın kullanımına sunulduğunu söyledi.

Köse, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Gençlerimizin spor yapma imkanlarını artırmak, kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını teşvik etmek amacıyla Yozgat'ın her mahallesine halı saha kazandırma çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Ayrıca çocuklarımızın güvenli bir şekilde vakit geçirebilecekleri oyun alanları da oluşturuyoruz. İl genelinde atıl vaziyette bulunan alanları halkın kullanımına uygun hale getirerek, söz verdiğimiz projeleri hayata geçiriyoruz." dedi.

genc-1-1024x1024.jpg

Köse, Yozgat'ın genç nüfusunun sağlıklı bir şekilde büyümesine katkıda bulunmayı amaçladıklarını belirterek, "Gençlerimizin spor yapma alışkanlığını kazandırarak, onların daha sağlıklı bir geleceğe sahip olmalarını hedefliyoruz. Bu tesislerimizin vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum." şeklinde konuştu.

Yozgat Belediyesi, gençlerin spor yapma imkanlarını artırarak, toplumun daha sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemesini teşvik ediyor. 15 yeni halı saha projesiyle birlikte diğer mahallelerde de benzer çalışmaların devam edeceği belirtiliyor. Yatırılan tesislerin, gençlerin fiziksel ve sosyal gelişimine katkı sağlaması bekleniyor.

İlgili Haberler