Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse: İsrafa son vereceğiz

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse: İsrafa son vereceğiz

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, kentin altyapı sorunlarına çözüm getiren "Asrın Projesi Büyük Altyapı" çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini belirtti.

A+A-

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, kentin altyapı sorunlarına çözüm getiren "Asrın Projesi Büyük Altyapı" çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini belirterek, şehrin içme suyu altyapısını yenileyerek yüzde 67’si kayıp kaçakla israf olan suyun önüne geçeceklerini söyledi.

Başkan Köse, şehrin çeşitli bölgelerinde devam eden altyapı çalışmalarını yerinde inceleyerek yakından takip ediyor. 230 kilometrelik içme suyu hattının şu ana kadar yaklaşık 100 kilometrelik bölümünün yenilendiğini vurgulayan Başkan Köse, şehirde kullanım ömrünü tamamlamış ve kanserojen etkileri tespit edilmiş asbestli boruların sağlıklı düktil borularla değiştirildiğini ifade etti.

Köse, “Vatandaşlarımızın sağlığı bizim için her şeyden önemlidir. Bu sayede kanserojen etkisi olan asbestli borulardan kurtularak daha kaliteli ve sağlıklı içme suyuna kavuşmuş olacağız” dedi.

2-521.jpg

“İSRAFIN ÖNÜNE GEÇİYORUZ”

Başkan Köse, gerçekleştirilen altyapı çalışmalarıyla israfın önüne geçeceklerini vurgulayarak, “Yüksek enerji maliyeti ile getirilen içme suyumuzun yüzde 67’si kayıp kaçakla israf oluyor. Şehrimize aylık yaklaşık 15 milyon TL enerji bedeli ile getirilen içme suyunun yüzde 67’si kaçak kayıp. Büyük Altyapı Projemizin tamamlanmasıyla birlikte insan yaşamı için büyük önem arz eden enerjiden ve maliyetinden tasarruf sağlayacağız. Altyapı projemizin tamamlanması ile elektrik sarfiyatına harcadığımız kaynakları şehrimize hizmet ve yatırımlarla değerlendirmiş olacağız” diye konuştu.

ENERJİ TASARRUFU VE MALİYET DÜŞÜŞÜ

Başkan Köse, şehre 28 kilometre uzaklıktan 4 terfi istasyonu aracılığıyla getirilen içme suyunun aylık enerji bedelinin yaklaşık 15 milyon TL olduğunu ifade ederek, “Yaptığımız altyapı çalışmalarıyla suyu daha etkin bir şekilde şehre taşıyacak, kayıpları minimize edecek ve enerji maliyetinde önemli bir düşüş sağlayacağız. Bu, sadece ekonomik bir kazanç değil, aynı zamanda çevresel sürdürülebilirliği de artıracak önemli bir adımdır” dedi.

TOPLUMSAL REFAH İÇİN DEV PROJELER

Başkan Köse, şehirde gerçekleştirilen altyapı projelerinin sadece şu anki nesil için değil, gelecek nesillerin refahını da düşündüğünü belirterek, “Yatırımlarımızın temelinde halkımızın sağlığı ve yaşam kalitesi var. Büyük Altyapı Projemiz, sadece bugünü değil, yarını da düşünerek atılmış önemli bir adımdır. Şehrimiz, modern ve sürdürülebilir altyapısıyla geleceğe emin adımlarla ilerleyecek. 230 kilometrelik içme suyu hattımızda ekiplerimiz yoğun bir tempo ile çalışmalarını sürdürmektedirler. Şuana kadar şehrimizin yaklaşık 100 kilometrelik içme suyu hattını yeniledik. Tamamının yenilenmesi için ise çalışmalarımız hızla ilerlemektedir” şeklinde konuştu.

3-289.jpg

“YOZGAT’IMIZI HER ALANDA KALKINDIRMAYI AMAÇLIYORUZ”

Yozgat’ın her alanda ileri gitmesi, sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan yaşanabilir bir şehir olması konusunda kalkındırmayı hedeflediklerini vurgulayan Başkan Köse, “Çapanoğlu Büyük Cami çevresi düzenlenmesi, Menekşe Evleri, Millet Bahçesi gibi vizyonlu projeler son derece önemli projelerdir ve Yozgat’ımızın çehresi değişecek. Şehrimizin ekonomik hayatını canlandıracak aynı zamanda sosyal ve kültürel hayata katkı sağlayacak projeleri de hayata geçiriyoruz. Yeni Hal ve İş Merkezi Projemizde sona gelinde kaba inşaatı tamamlanan projemizde iç tefrişat işleri devam ediyor. Yine bu projemizde şehrimize ayrı bir değer katacak projelerdendir. Yine hasta yakını konuk evi projemizde tüm hızıyla devam ediyor. İl dışından hastaneye gelen vatandaşlarımızın yakınları kalacak yer sorunu olmayacak. Buradan ücretsiz bir şekilde istifade edebilecekler. Hasta Yakını Konuk Evi projemiz şehrimizin büyük bir eksikliğini gidermiş olacak. Biz mazeret üretmiyoruz, hizmet üretiyoruz. Hasta konuk evi projemiz seçim beyannamemizde olmamasına rağmen ilimiz adına bir ihtiyaç olarak görerek bu projemizi hayata geçirdik. Yaşadığımız süreçte pandemi ve devamında büyük bir depremle karşı karşıya kaldık. Allah’a hamd olsun hem bu yaraların sarılmasına hem de şehrimize hizmet etme anlamında hiç durmadan çalışmalarımızı sürdürdük” diye konuştu.

Yeniufuk

Etiketler : ,
İlgili Haberler