Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse: Hepimizin imzası olacak

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse: Hepimizin imzası olacak

Türkiye’nin ağaçlandırılması için 2008’den beri devam eden seferberlik projesi bu yıl da "Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes" ağaçlandırma kampanyası ile devam edecek.

A+A-

Türkiye’nin ağaçlandırılması için 2008’den beri devam eden seferberlik projesi bu yıl da "Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes" ağaçlandırma kampanyası ile devam edecek. Ağaçlandırma seferberliği kapsamında yılsonuna kadar 2 milyon 77 bin fidan dikimi hedefleniyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 81 ilde başlatılan ve yurt çapında ilgi ile karşılanan “Geleceğe Nefes Ol” kampanyası bu yıl da gerçekleştirilecek.

Türkiye genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde milyonlarca fidan toprakla buluşacak.
Yozgat’ta 2021 yılının sonuna kadar 2 milyon 77 bin fidan dikimi hedefleniyor. Tarım ve Orman Bakanlığının başlattığı ‘Geleceğe Nefes’ kampanyası çerçevesinde Yozgat’ta toprakla buluşacak fidanlar kentin gelecekteki ormanına dönüşecek.

Orman varlığı bakımından Türkiye'nin en önemli şehirleri arasında yer alan Yozgat, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü'nde dikeceği binlerce fidanla geleceğe nefes olacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda milli bir seferberliğe dönüşen 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü'nün bu yıl 3. düzenlenecek.

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Yozgatlılara fidan dikme çağrısında bulundu. Bakan Pakdemirli, "2021'in sonuna kadar Yozgat’ta 2 milyon 77 bin, tüm Türkiye'de ise 252 milyon fidan dikerek Geleceğe Nefes oluyoruz. Sizleri de 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü'nde şehrinizdeki fidan dikim alanlarına davet ediyoruz. İklim değişikliği ile hızla değişen dünyamızdan daha hızlı değişeceğiz. İklim krizinin ülkemize olumsuz etkilerini en aza indirmek için tüm adımları atıyor, bu doğrultuda orman varlığımızı koruyarak GeleceğeNefes oluyoruz..." dedi.

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, gelecek nesillere daha yeşil bir kent için dikilen her bir fidanın önemine, ‘Bir fidan, bir hayat demektir’ cümlesi ile dikkat çekerek, “Yozgat nefessiz kalmasın diye fidanları toprakla buluşturacağız” dedi.

Ağaçlandırma faaliyetlerini çok önemsediğini vurgulayan Başkan Köse, geleceğe bırakılacak en güzel mirasın, yeşil bir doğa olduğunu söyledi.

Başkan Köse, yeşil alan ve ağaçlandırma çalışmalarının önemine değinerek yeşil bir Yozgat için ellerinden gelen gayreti sarf ettiklerini aktardı.

Başkan Köse, kentin bir çok bölgesinde fiziki ve sosyal alanlardaki çalışmaların yanında yapılan ağaçlandırma çalışmaları ile Yozgat’a rahat nefes alacakları güzel ortamlar oluşturmak için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerine değindi.

Başkan Köse, ekonomik, ekolojik ve sosyal açıdan büyük öneme sahip ormanları korumak, sürdürülebilir şekilde yönetmek ve gelecek nesillere aktarmak amacı düzenlenen ağaç dikim etkinliğinin önemine vurgu yaptı.

Başkan Köse, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ve Tarım ve Orman Bakanlığımızın organizasyonuyla, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kutlanacak.

Geleceğimize en büyük yatırımı yaparak, yıllar sonra dahi izleri silinmeyecek bu etkinlikte hepimizin imzası olacak. Pek çok yönüyle anlamı büyük olan bu seferberliğin bir özelliği de kadın erkek, yaşlı genç, farklı farklı dünya görüşlerinden tüm vatandaşlarımızı ortak bir noktada buluşturan büyük bir proje. Geleceğe nefes diyerek gerçekleştirilecek fidan dikimine tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Yozgat Hakimiyet