Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse: Güneş enerjisi santralinden faydalanacağız

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse: Güneş enerjisi santralinden faydalanacağız

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, şehir içme suyunun kente ulaşmasında kullanılan elektrik enerjisini, güneş enerjisi (GES) santralini hayata geçirerek faydalanacaklarını söyledi.

A+A-

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, şehir içme suyunun kente ulaşmasında kullanılan elektrik enerjisini, güneş enerjisi (GES) santralini hayata geçirerek faydalanacaklarını söyledi.

Şehrin her alanda gelişmesi ve kalkınmasına yönelik çalışma içerisinde olduklarını vurgulayan Belediye Başkanı Celal Köse, “Belediye olarak gece gündüz demeden ekibimizle birlikte şehrimizin dört bir tarafında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. En iyi ve en doğru hizmetleri ve projeleri gerçekleştirmek için istişarelerde bulunarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tabi pandemi dolayısıyla dünyada ülkelerinde yaşanan sıkıntılar elbette ülkemizi ve ilimizi de etkiledi. Ama buna rağmen hamdolsun hizmetlerimizde bir aksama olmadan yolumuza belirlediğimiz çalışmalar doğrultusunda devam ediyoruz. Şehrimiz ve insanımız için önem arz eden GES Projesini inşallah bu yıl içerisinde hayata geçirerek elektrik sarfiyatı konusunda önemli bir tasarruf sağlamış olacağız. Bu proje ile dışarıdan müdahale olmadan 15 yıl kendi elektriğini kendi üretecek. 15 yılın sonunda yüzde 20-30 revize ile bu sistem çalışıyor. Biz kalıcı eserler bırakmak istiyoruz. İşletmemizin gelir kaynaklarını artırmaya çalışıyoruz. Belediye de bir işletmedir. Bu işler parasız da olmuyor. Gelir getirici kaynakları halkımızın hizmetine sunmak için çalışıyoruz.”dedi.

SOSYAL VE KÜLTÜREL ÇALIŞMALARA BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ

Belediye olarak sosyal ve kültürel çalışmalara büyük önem verdiklerini vurgulayan Başkan Köse, “Belediyenin görevi sadece, altyapı, şehrin temizliğinden ibaret değildir. Sosyal belediyecilik anlayışının bir gereği olarak bizler de insan odaklı sosyal projeleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bunun için Kadınlar Aquapark’ının tadilat çalışmalarını belediyemiz tarafından yaptırılarak hizmete açtık. Burası, Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ himayelerinde İl Özel İdaremiz tarafından yapılan kadınlar aqua parktı. Yapılışından hemen sonra işletmeciye kiraya verilmişti. Fakat sonrasında bazı olumsuzluklar yaşandı. Bırakmak zorunda kaldı. Bizde Yozgat Belediyesi olarak daha önceki yapılmış bu güzel tesisimizi yine Sayın Bakanımız Bozdağ’ın himayelerinde İl Özel İdaremizin bizlere tahsis etmesiyle belediyemiz bu tesisi devraldı. Devraldığımızda tabi uzun süre kapalı kalmasından dolayı tadilat ve tamirata ihtiyaç vardı. Ekip arkadaşlarımızla birlikte tüm tadilat ve tamiratlarımızı yaptık. Pandemide aslında hizmete açacaktık ama Pandemi sürecinde hizmete açmanın uygun olmayacağını düşündük. Tadilatını yaptıktan sonra açılışı yapılarak adından da anlaşılacağı üzere hanım kardeşlerimizin hizmetine açtık. Bu tesisimizde para kazanma amacı gütmüyoruz. Belediye meclisimiz oy birliğiyle tesisimizin belediye tarafından çalıştırılması ve sosyal bir açığı kapatması adına da pek çok karar aldık. Özellikle şehit aileleri ve gazilerimize 7 /24 ücretsiz yaptık. Engelli kardeşlerimize eğer engeli kendini idame edebilecek durumda değil ise yanında bir refakatçisiyle burada ücretsiz misafir etme olanağı sağladık. Haftanın belirli günlerinde özellikle hanım kardeşlerimizin sosyalleşmesi adına mahalle mahalle hanım kardeşlerimizi burada misafir edeceğiz.”diye konuştu.

ŞEHRİMİZİN KALKINMASI İÇİN EL BİRLİĞİ İLE ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ

Ankara’da siyasi ve bürokraside bulunan Yozgatlıların kentin gelişmesi ve kalkınması için büyük bir fırsat olduğunu vurgulayan Köse, bu fırsatları en iyi şekilde değerlendirerek, “İlimizin gelişmesi ve kalkınması için el birliği ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

Başkan Köse, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yozgat’ın her projesine olumlu yaklaşarak büyük destekler verdiğini vurgulayarak, “Cumhurbaşkanımız adeta bir Yozgatlı gibi Yozgat’ın bütün projelerine büyük destek veriyor. Bunun yanında yine Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay, Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcımız Sayın Ertuğrul Soysal, milletvekillerimiz Sayın Yusuf Başer, MHP Milletvekili Sayın İbrahim Ethem Sedef ve bürokrasideki hemşehrimiz olan genel müdürlerimiz, müdürlerimiz Yozgat’a yapılan bir yatırım için her zaman ellerini taşın altına koyarak bizlere destek oluyor. Bu vesile ile Yozgat’ımız adına hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizde şehrimize en iyi hizmeti sunmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.