Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse gençlere seslendi

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse gençlere seslendi

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, gençlerin gereksinim ve ihtiyaç duydukları herşeyin yapılarak kendilerini geliştirmeleri adına yapılan çalışmaların devam edeceğini belirterek, genç nesillerin daha iyi şartlarda yetişmesini sağlayacaklarını söyledi.

A+A-

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, gençlerin gereksinim ve ihtiyaç duydukları herşeyin yapılarak kendilerini geliştirmeleri adına yapılan çalışmaların devam edeceğini belirterek, genç nesillerin daha iyi şartlarda yetişmesini sağlayacaklarını söyledi.

Yozgat Belediyesi’nin Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın ev sahipliğinde düzenlenen Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisi’nde açtığı standa yoğun ilgi gösterildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği'nin düzenlediği "Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisi" yarışması ödül töreni Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium'da gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımlarıyla gerçekleşen programda, Türkiye'deki belde, ilçe, il ve büyükşehir belediyelerinin hazırladığı "Genç Dostu Şehirler" temalı projeler sergilendi.

PROJELER GÖZ DOLDURDU

Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisi’nde yerini alan Yozgat Belediyesi’nin gençlere yönelik hazırladığı projeler dikkat çekti.

Gençlerin kişisel ve sosyal gelişimlerini önceleyen bir anlayışla, bilinen eğitim ve öğretim içeriğinden farklı yenilikçi bir yöntem ile tasarlanan ve uygulamalı eğitimlerin verileceği projeler tanıtıldı.

Yozgat Hakimiyet Gazetesi’ne konuşan Belediye Başkanı Celal Köse, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de gençlerin gelişimine yönelik her türlüğü desteğe hazır olduklarını ifade etti.

2-019.jpg

GENÇLERİ DESTEKLEYECEK

Başkan Köse,"Göreve geldiğimiz günden itibaren gençlerimiz ve çocuklarımız için çeşitli projeleri hayata geçirdik. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de gençlerimizin gelişmesine yönelik desteklerimiz artarak devam edecektir. Gençliğin kişisel ve sosyal gelişimini destekleyici politikaların uygulamaya geçirilmesi, gençlerin kendi potansiyellerini gerçekleştirebilmelerine imkân sağlanması, gençlerin karar alma ve uygulama süreçleri ile sosyal hayatın her alanına etkin katılımı, yerel kurum ve kuruluşların gençlik hizmetlerinde koordinasyon ve işbirliğinin güçlendirilmesi, genç girişimcilerin ve yenilikçi fikirlerin desteklenmesi ve benzeri konularda projeleri de destekleyeceğiz" dedi.

Başkan Köse, çocuklara ve gençliğe ayrı bir önem verdiklerini dile getirerek, hedeflerinin genç dostu şehir olarak kalmak olduğunu, tüm çalışmalarının, yaklaşımlarının bu anlayışına uygun olarak gerçekleştiğini kaydetti.

Başkan Köse, “Açılışını Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı Türkiye Belediyeler Birliğimiz ve Gençlik ve Spor Bakanlığımız organizesinde düzenlenen Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisi’nde ilimizi Yozgat Belediyesi olarak “Gençlik Projelerimizle” temsil ettik” ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN TEBRİK

"Genç Dostu Şehirler " konulu projeleri ile ödül alan belediyeleri tebrik eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yenilikçi fikirleriyle ülkemiz belediyecilik pratiğine farklı bir bakış açısı kazandıran tüm katılımcıları, özellikle de dereceye giren belediyelerimizi tebrik ediyorum. Önümüzdeki süreçte gençlerimizi karar alma ve uygulama süreçlerine daha fazla dahil etmeyi sürdüreceğiz. Bizim artık bedeller ödemeye değil, planlı, programlı geçmişe sahip çıkan, geleceği kucaklayan şehircilik modellerine ve uygulamalarına ihtiyacımız var. Genç dostu şehirler yaklaşımını bu bakımdan çok önemli görüyorum. Genç dostu, çocuk dostu, yaşlı dostu, kadın dostu, engelli dostu velhasıl insan dostu şehirler kurmalıyız" dedi.

İlgili Haberler