Yozgat Belediye Başkan Köse: Projelerimizi bir bir gerçekleştiriyoruz

Yozgat Belediye Başkan Köse: Projelerimizi bir bir gerçekleştiriyoruz

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, şehrin gelişmesi ve kalkınmasına yönelik çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürdüklerini belirterek, planlamalar doğrultusunda projeleri bir bir gerçekleştirdiklerini söyledi.

A+A-

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, şehrin gelişmesi ve kalkınmasına yönelik çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürdüklerini belirterek, planlamalar doğrultusunda projeleri bir bir gerçekleştirdiklerini söyledi.

calal.jpg

Belediye Başkanı Celal Köse, yaptığı açıklamada; yol, su, temizlik işlerinin belediyenin asli görevleri arasında yer aldığını belirterek, bunun yanında sosyal, kültürel ve ekonomik yönden de vatandaşın gönlüne girmek adına, halkın istek ve talepleri doğrultusunda sosyal belediyeciliğe büyük önem verdiklerini ifade etti.

celal-4.jpg

SEÇİM DÖNEMİNDE VERDİĞİMİZ SÖZLERİ BİR BİR YERİNE GETİRİYORUZ

Seçim döneminde vatandaşa verdikleri sözleri bir bir yerine getirdiklerini vurgulayan Başkan Köse, “Özellikle mahallelerde büyük ihtiyaç duyulan mahalle konaklarımızı tamamlayarak halkımızın hizmetine sunuyoruz. Çok amaçlı olarak kullanılabilecek bir ‘kültür evi’ olarak düşündüğümüz konaklarda, mahalle sakinlerimiz, düğünü, nişanını yapabilecek, mevlidini okutabilecek. Daha farklı sosyal ve kültürel etkinliklerde bulunabilecek. Gençlerimiz ve öğrencilerimize okuma salonu, kütüphane planlıyoruz. Öğrencilerimiz bu okuma salonları ve kütüphaneden istedikleri gibi yararlanabilecekler.” dedi.

celal1-1-001.jpg

BİLAL ŞAHİN MAHALLEMİZDE ANAOKULU İNŞAATIMIZ DEVAM EDİYOR

Vatandaşların çocuklarıyla gezip dinlenebilecekleri, boş vakitlerini değerlendirebilecekleri park çalışmalarının devam ettiğine dikkat çeken Köse, “Milli İrade Anadolu Lisesi karşısında 7 dönüm alanda par çalışmamız bulunuyor. Bu park içerisinde ayrıca 100 öğrencin eğitim görebileceği anaokulu ve kreş projemiz bulunmaktadır. Park içerisinde yürüyüş yolları, spor aletleri, dinlenme alanları, çocuklar için hobi bahçeleri yer alacak. Mehmet Hulusi Efendi Mahallemizde içerisinde mahalle konağının bulunacağı 10 dönüm alan üzerinde yine bir park çalışmamız var. Bazı parklarımızda yenileme, bakım ve onarım çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

celal2-1.jpg

5 YILDIZLI HASTA YAKINI KONUK EVİ İNŞAATINA BU YIL BAŞLANILACAK

Belediye Başkanı Köse, seçim döneminde verdikleri sözlerden biri olan Hasta Yakını Konuk Evi projesi inşaatının bu yıl başlayacağını vurgulayarak, “Bölge hastanesi konumunda olan Türkiye’nin ilk şehir hastanesinin ilimize yapılmasıyla birlikte çevre il ve ilçelerden yoğun bir şekilde hasta gelmektedir. Kalacak yeri olmayan hasta yakınlarımızın mağdur olmamaları için 5 yıldızlı otel konforunda 50 odalı konuk evi projemiz hazırlandı. İnşallah bu yıl içerisinde inşaatına başlayacağız. İhtiyaç sahibi hasta yakınlarımız burada ücretsiz kalabilecek, yeme, içme ve konaklama hizmetleri tamamen belediyemiz tarafından karşılanacak.”şeklinde konuştu.

CEMİL ÇİÇEK BARAJIMIZDA SU SEVİYESİ YÜZDE 38’LERE YÜKSELDİ

Yeni yılla birlikte başlayan yağışlarla baraj ve göletlerde su seviyesinin yükseldiğini belirten Başkan Köse, Cemil Çiçek Barajında su seviyesinin yüzde 38’lere yükseldiğini ifade etti. İçme suyu yenileme projesin tamamlandığını ve 31 Mayıs’ta ihalesinin yapılacağını aktaran Köse, “İnşallah bu proje ile kayıp kaçak suyumuz ortadan kalkacağı gibi, asbestli borulardan da kurtulmuş olacağız. Su konusunda bu yıl güzel bir kar yağışı oldu. 2021 yıl sonunda yüzde 20 doluluk oranında bulunan Cemil Çiçek Barajımızın su seviyesi yüzde 38’lere yükseldi. İnşallah bu son yağışlar ve karın erimesiyle birlikte su seviyesi daha da yükselecektir.”dedi.

BİLİM MERKEZİ YAPILACAK

Yozgat Belediyesi ve TÜBİKTAK destekleriyle üniversite yolunda yapılacak Bilim Merkezi projesinin TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazandığını vurgulayan Başkan Köse, ” Bilim Merkezi inşaatımıza da bu yıl içerisinde başlayacağız. Millet Bahçesinde çalışmalar sürüyor. Menekşe evlerinde hak sahiplerinin TOKİ tarafından yapılacak konutların kuraları çekildi, vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun. İşletmesi belediyemize geçen Aqua parkını inşallah ramazan ayından sonra hizmete açacağız. Yozgat’ımız ve hemşehrilerimiz her şeyin en iyisine en güzeline layık bizde bu kapsamda çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”diye konuştu. 

Yeniufuk