Yozgat Barosu'nun yeni başkanı Muhsin Ayanoğlu oldu

Yozgat Barosu'nun yeni başkanı Muhsin Ayanoğlu oldu

Yozgat Baro Başkanı Mehmet Şimşek’in aday olmadığı seçimde tek aday olarak giden Muhsin Ayanoğlu başkanlığa seçildi.

A+A-

Grand Ser Otelde yapılan genel kurulda konuşan Baro başkanı Mehmet Şimşek, “kongremiz 2020 yılı Ekim ayında yapılması gereken bir genel kuruldu. Fakat yaşadığımız pandemi süreci sebebiyle maalesef öncelikle Aralık ayına akabinde 1 Mart 2021 tarihine ertelendi. Bu sebeple Ekim ayında yapmamız gereken Genel Kurulu gerçekleştiremedik” dedi.

Alınan tedbirlerdeki gevşemeler ve yeni değerlendirmeler sonucu 1 Mart itibari ile Baronun olağan Genel kurulunun yapılabileceği alınan karar doğrultusunda yaptıklarını belirten Şimşek, “Bildiğiniz üzere 2014,2016 ve 2018 genel kurullarında bize göstermiş olduğunuz teveccüh ile 3 dönemdir gör ev yapmaktayım. Bu görev süremiz içerisinde bizimle birlikte çalışan yönetim kurulumuz başta olmak üzere kurum ve diğer kurularımız ve komisyon üyelerimiz ile baro çalışan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ülkemiz, milletimiz ve meslektaşlarımız çok zor süreçler yaşadık ve hala da yaşamaya devam ediyoruz. Bizlerde yönetim kurulu olarak bu zor süreçler içerisinde görev yapmaya çalıştık. Hukuku, hukukun üstünlüğünü ön plana alarak çalışmalarımızı yapmaya çalıştık” dedi.

ADAY OLMAYACAĞIMI AÇIKLAMIŞTIM

Şimşek, “Ben bu dönem aday olmayacağımı söylemiştim. Yine genel kurulumuzun teveccühü ve takdirine olmak üzere Türkiye Barolar Birliği delegeliğine adayım ve oylarınıza talibim. Görev verdiğiniz süre içerisinde istemeden de olsa kırdığımız, üzdüğümüz arkadaşlarımız varsa hepsinden özür dilerim. Hiç birisi kasti olmamıştır. Benden yana bir hak varsa helal olsun” diye konuştu.

Konuşmalar sonrasında 25 ile 50 yılını dolduran avukatlara plaket töreninden sonra yapılan seçimle Yozgat Baro Başkanlığına Muhsin Ayanoğlu seçildi.

BARO YÖNETİMİ ŞU ŞEKİLDE OLUŞTU:

Baro Başkanı Muhsin Ayanoğlu

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Fevzi Altıntaş

Ömer Faruk Açıkgöz

Salih Büyüksoy

Halis Murat Dalkılıç

Bekir Demirtaş

İsmail Özkan Erden

Emin Erkılıç

Hasan Kandemir

Ahmet Keskin

Tuğba Okur

Recep Özmen

Metin Taşkesen