Yozgat, Ankara, Sivas, Çorum, Tokat ve Kırşehir'de iş arayan gençlere müjde! Bakanlık tam 91 personel birden alacak

Yozgat, Ankara, Sivas, Çorum, Tokat ve Kırşehir'de iş arayan gençlere müjde! Bakanlık tam 91 personel birden alacak

Yozgat, Ankara, Sivas, Çorum, Tokat ve Kırşehir'de yaşayan gençlere güzel bir haberimiz var. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, 91 sözleşmeli personel alımı için başvuruları kabul ediyor.

A+A-

Yozgat’ta yaşayan gençlere güzel bir haberimiz var. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, 91 sözleşmeli personel alımı için başvuruları kabul ediyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam etmek üzere 91 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Bu önemli istihdam fırsatı, Resmi Gazete'de yayımlanan duyuru ile kamuoyuna açıklandı.

Başvurular, 18 Eylül ile 29 Eylül tarihleri arasında çevrimiçi olarak Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Kariyer Kapısı üzerinden yapılabilir. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuruların değerlendirilmesi aşamasında yazılı veya sözlü sınav uygulanmayacak. Ancak, adayların genel ve özel şartları taşıması gerekmektedir. Değerlendirme, 2022 yılı KPSS (B) grubundan 60 ve üzeri puan alan adayların sıralamasına dayanacaktır. Her il ve pozisyon için en yüksek puan alan adaydan başlayarak pozisyon sayısı kadar asıl aday belirlenecek ve aynı pozisyonlar için 2 katı kadar yedek aday liste dışı bırakılmayacaktır.

is-arayanlara-mujde-sakin-kacirmayin-basvurular-bugun-basladi-2.jpg

Başvuruların sonuçları, asıl ve yedek aday listeleri "www.uab.gov.tr" internet sitesinde yayımlanacaktır.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, bu alımla nitelikli personelini genişletmeyi amaçlıyor ve başvuru tarihlerini takip etmeyi unutmamak önemlidir. İstihdam fırsatını kaçırmamak için adayların belirtilen tarihleri göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. Bu alım, Bakanlık için önemli bir adım olup, iş arayanlar için değerli bir fırsattır.

 

İlgili Haberler