Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Neşeli: Bizim en kıymetli hazinelerimiz

Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Neşeli: Bizim en kıymetli hazinelerimiz

Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, Yaşlıların geçmiş ile gelecek arasında bir köprü olduğunu söyledi.

A+A-

Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Gününü kutladı.
İl Müdürü Neşeli, geçmişten günümüze saygı sevgi çerçevesinde hayat boyu tecrübelerini ve kültürlerini kuşaktan kuşağa aktaran, yeni nesil gençlerimizin de doğru bir şekilde yetişmesine ışık tutan yaşlıların her türlü takdir ve ihtirama layık olduğunu ifade etti.

otomatik-taslak-328-704x420.jpg

İl Müdürü Neşeli, “Kültürümüzün bereket kaynağı toplumsal ve kültürel unsurlarımızı geçmişten geleceğe taşıyan büyüklerimiz, ailenin temel unsuru, yol göstericisi ve akıl danışılanı olmuştur. Toplumsal geleneklerimizde yaşlılara hürmet ve sevgi hem inançsal değerlerimizde hem de kültürel değerlerimizde önemli bir yere sahiptir. Yaşlılarımız geçmiş ile gelecek arasında köprü kuran yakın tarihimizin ye gane tanıklarıdır. Yaşlılarımız hem aile bağlarımızın hem de toplumsal dokumuzun korunması bakımından hayati önem taşımaktadır. Bir toplumun ha fızası olarak gelenek ve göreneklerini, milli ve manevi değerlerini kuşaktan kuşağa aktaran yaşlılarımızın karşılaş tığı sorunların çözümü ve en aza indirgenmesi bakımından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız gerekli tedbirleri almaktadır. Tecrübe ve düşünceleriyle bizlere yol gösteren yaşlılarımız, her zaman baş tacımız olmuşlardır. Toplum olarak yaşlı vatandaşlarımızın sosyal ihtiyaçlarını karşılama noktasında her zaman üzerimize düşen vazifeyi yapmalı, onlara gereken değeri göstermeliyiz.

Geçmişte yaşama etkin biçimde katılarak, bugünlere gelmemizde önemli rol oynayan yaşlılarımıza sahip çıkmak, kimseye muhtaç olmadan mutlu bir yaşlılık dönemi geçirmelerini sağlamak, gereksinim duyduklarında destek vermek ve yardım eli uzatmak, gelecek kuşaklara da aktarmamız gereken köklü geleneklerimizdir. Bizim geleneklerimizde yaşlılara hürmet, sevgi, hizmet vardır. Bu geleneğin sürdürülmesi hem aile bağlarımızın, hem de toplumsal dokumuzun korunması bakımından hayati bir önem taşımaktadır.

Yaşlılarımızın sorunlarını çözmek, toplumda hak ettikleri yeri almalarını sağlamak tek başına devletimizin değil, toplum olarak hepimizin sorumluluğudur. Bizleri bu günlere ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımız için hayatı kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak, onlara gereken saygıyı ve ihtimamı göstermek, toplum olarak hepimizin görevidir.

Bu duygu ve düşüncelerle değerli büyüklerimizin 1 Ekim Dünya Yaşlılar Gününü Kutluyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.